Domů / Dům a byt / Slaďte své vnitřní dveře s palubkami na podlaze

Slaďte své vnitřní dveře s palubkami na podlaze

vnitrnidvere2Když rekonstruujeme náš interiér, nebo dokonce vybavujeme nový byt nebo dům, je vždy třeba hledět na celkovou sladěnost. Prim hraje většinou podlaha a není nic výjimečného, že u většiny lidí hraje hlavní roli dřevo. Tedy primárně jak podlahy dřevené, tak i laminátové. Od volby podlahy se následně odvíjí to, jaké další prvky umístíme do našeho interiéru, nebo i to, jak vymalujeme naše stěny. Na co bychom samozřejmě neměli zapomínat, to jsou i dveře. I ty jsou nedílnou součástí našeho interiéru.

Volte podobné dekory i odstíny vnitřních dveří

Pokud se podíváme společně na několik možností, určitě musíme začít tím, že je třeba zaměřit se nejprve na odstín, který budou vnitřní dveře konkrétně mít. Zde samozřejmě můžeme jít tmavší nebo světlejší cestou, ale ve většině případů bychom neměli zvolit nijak velký kontrast. Stejně tak doporučujeme zaměřit se také na podobný dekor, jelikož tak dokážete celý nádech interiéru vcelku zajímavě sladit. Nejčastěji je podlaha vyráběna ze známých dřevin a v tomto dekoru by měly být i samotné dveře. Jedině tak bude vše působit nejenom celistvěji, ale vy zajistíte třeba i to, že budete mít u vás doma i kousek přírody, které váš domov skutečně velmi zajímavě obohatí.

Nebojte se ani modernějších materiálů

Máme-li být konkrétní, je trendem současné doby také využití moderních materiálů. A protože ke dveřím neodmyslitelně patří také skleněná výplň, je dobrým tipem tvrzené sklo ESG. Nejenom, že dobře vypadá, ale zároveň je také bezpečné. Zajistíte tak důležitý průnik slunečního svitu a denního světla, stejně jako díky matnému provedení zajistíte také tolik potřebné soukromí. I tím dokážete navodit ve vašem interiéru velmi příjemné podmínky k životu. Jak jsme ale zmínili, důležité je začít právě tím, pro jaký materiál a tedy i dekor dveří se primárně rozhodnete. Možností je více než dost.

O angelo

Zanechte zprávu