Domů / Doporučujeme / Tryskání pískem: Účinný způsob, jak vyčistit fasádu (i od graffiti)

Tryskání pískem: Účinný způsob, jak vyčistit fasádu (i od graffiti)

Kdo by nechtěl bydlet v domě, za kterým se otočí většina kolemjdoucích? Pokud ten váš ještě docela nedávno vypadal jako vystřižený z úvodní strany magazínu o bydlení, ale postupem času se jeho původní krása vytratila, neklesejte na mysli. Pěkného vzhledu lze docílit poměrně snadno – stačí se postarat o pravidelné čištění fasády.

Proč a jak často čistit fasádu?

K důvodům, proč čištění fasády nebrat na lehkou váhu, samozřejmě nepatří jen estetika. Měli byste vědět také to, že nečistoty mají negativní vliv na izolační vlastnosti a životnost. Podle odborníků by mělo čištění probíhat s periodicitou pěti až osmi let a v případě zateplených budov ještě častěji.

Nechte to na odbornících

Ale jak se k údržbě fasády postavit? S nižším stupněm znečištění si možná poradíte sami, ale rozsáhlé plochy a nečistoty, které se dostaly hlouběji do podkladu, raději nechte profesionálům. A na koho konkrétně? K předním odborníkům na čištění povrchů patří firma AXIOM REAL.

AXIOM REAL jsme nezmínili náhodou. Technici totiž používají systémy Torbo, kterými lze při čištění povrchů dosáhnout excelentních výsledků. Na jakém principu přístroj funguje?

Pískování může být zaměněno s jinými (podobnými) technologiemi, ale nejde o vysokotlaký paprsek s přidáváním pásku či tryskání pod vodní clonou s přiváděním vody až v koncové trysce. Systém Torbo je pokročilejší a v mnoha ohledech lepší. Je mobilní (tzn. nezávislý na přípojích energie) a lze ho elektronicky nastavit tak, aby byla prašnost až o 95 % nižší než výše uvedené metody.

Tryskání pískem se využívá při čištění fasád, ale také při odstraňování starších nátěrů, sanaci betonu a dalších přípravných pracích. Pro AXIOM REAL nepředstavuje problém ani graffiti a nečistoty, které nelze odstranit běžnými způsoby. Podrobné informace a reference najdete na ars.cz.

O angelo

Zanechte zprávu