Domů / Dům a byt / Využití polystyrenbetonu

Využití polystyrenbetonu

Lehčený beton, neboli polystyrenbeton je používán zejména jako tepelně izolační nebo výplňové vrstvy do podlah a stropů. Stává se z něho moderní trend. Příprava směsi pro polystyrenbeton je velmi jednoduchá, neboť do klasického betonu vyráběného z písku, cementu a vody se přimíchávají polystyrenové kuličky.

Ty zakoupíte ve stavebninách pod různými názvy, jako například IZO-BALL, v igelitových pytlích. Princip této hmoty spočívá ve speciální přísadě (mikrovláknu), která je přichycena ke každé polystyrénové kuličce.

^72AD9FC1A765C50C7B9A3B15D7D98C680BF5574EF374A6FC96^pimgpsh_thumbnail_win_distr

Tato technologie zaručuje, že polystyren do sebe natáhne cementové mléko, objem betonu se zvýší a jeho hmotnost sníží. Polystyrenbeton je nejen mnohem lehčí než klasický beton, ale současně je také izolantem.

Výhodou lehčeného polystyrenbetonu, který se použije na podlahu v domě je pružnost, netříštivost a schopnost pohlcovat rázy. Podlaha je odolná vůči hlodavcům a plísním, hygienicky nezávadná a rovněž přispívá k ekologičnosti stavby.

Polystyrenbeton je dála použitelný pod nášlapné vrstvy podlah, na pochozí i nepochozí střechy, terasy a další plochy.

^38728EF1EC547D1AD52EF95889CFAB9460C36D75756C416573^pimgpsh_thumbnail_win_distrVýborným tepelně izolujícím betonem je ekostyren, což je speciálně upravená drť pěnového polystyrenu. Tato hmota vzniká recyklací polystyrenových odpadů, takže je velmi levná a také ekologická. Snadno se přimíchává do klasicky připravovaného betonu z písku, vody a cementu a používá se jako plnivo do lehkých, tepelně a zvukově izolačních betonů.

Lehčeného polystyrenbetonu se využívá také při zarovnávání nerovných povrchů u vodorovných konstrukcí, na které se následně pokládají prefabrikáty.

^C0BBF95E051BD4B565846DA5ADAFE480BC5E28E5CDF38A7C7F^pimgpsh_thumbnail_win_distrNejvíce se používá jako izolace na stavbách rodinných domů a při jejich rekonstrukcích, na stavbách bytových domů, škol, administrativních budov, obchodních a nákupních center, výrobních a skladových prostor.

Díky nízké hmotnosti a izolačním vlastnostem je polystyrenbeton ideálním materiálem pro budování půdních vestaveb, jelikož nezatěžuje stropní konstrukce. Hodí se také pro spádové ploché střechy, terasy, balkóny či lodžie. Využití lehčeného betonu je tedy hlavně u vodorovných stavebních konstrukcí.

Zdroj: alibaba, beteh.ru, concretedecor.eu, chinaqualitycrafts.com

O

Zanechte zprávu