Domů / Dům a byt / 3 rady, jak vybrat kominíka

3 rady, jak vybrat kominíka

V souvislosti se změnou právních předpisů došlo v minulých letech k zavedení nové povinnosti pro majitele nemovitostí. Ti by si měli nechat zkontrolovat a vyčistit spalinové cesty, pokud jsou součástí jejich rodinných domů. V dnešním článku se zaměříme na to, jak postupovat při výběru kominíka.

1. Zvolte zkušeného profesionála

Hledáte-li kupříkladu kominictví v Plzni, máte na výběr hned z několika firem. Ne vždy se ale jedná o zkušené profesionály, kteří čištění komínů a spalinových cest provedou s náležitou péčí. Nejde totiž jen o to dostat razítko, že u vás kominík byl, je zapotřebí provést skutečně důkladnou a pečlivou kontrolu. Špatný stav komínu totiž může v budoucnu způsobit požár a škody na majetku.

Zkušeného profesionála nejlépe poznáte podle referencí. O nich se dnes snadno dozvíte na internetu. Dobré je také sledovat názory z různých diskuzí a reakcí předchozích zákazníků.

2. Služby musí zajistit v přiměřené lhůtě

Kominické firmy mají poslední dobou hodně práce, a to právě díky změně zákona. I tak by vám ale kontrolu měli provést co nejdříve poté, co se objednáte. Pokud vám kominík řekne, že se k vám dostane nejdříve za půl roku, není to dobrá vizitka. Raději se pak obraťte na někoho jiného. Kominík v Plzni by vám měl vyhovět do několika dnů, maximálně týdnů.

3. Kvalitní kominíci se sdružují

Velmi snadno jde poznat dobrého kominíka, na které se budete moci spolehnout, podle toho, že je členem Společenstva kominíků. Tato organizace je sice pro kominíky dobrovolná, je ale jistou garancí toho, že jde o náležitě vyučené profesionály, kteří mají potřebná oprávnění a certifikace k výkonu své činnost. Společenstvo kominíků za své členy ručí, což vám dává jistotu, že objednané práce provedou spolehlivě, odborně, rychle a za odpovídající cenu. Seznam členů Společenstva kominíků najdete přímo na webových stránkách organizace.

O angelo

Zanechte zprávu