Home / Dům a byt / Jak snížit cenu za malování bytu? Proveďte si sami přípravu

Jak snížit cenu za malování bytu? Proveďte si sami přípravu

Plánujete se pustit do malování bytu, ale nechcete platit zbytečně moc peněz malířské firmě? Pak čtěte následující řádky. Na nich se dozvíte, jak se dá při malování pokojů ušetřit.

Nákup materiálů můžete provést sami

Pokud si na pomoc s malováním pozvete profesionální firmu, předpokládá se, že právě ona zajistí dodávku potřebného materiálu, tedy zejména barev. K tomu si ale často připočítává peníze navíc. První příležitostí, jak ušetřit, je domluvit se s malíři na tom, že si nakoupíte vlastní barvy. Malíři je už poté pouze namíchají. Ušetřit se tímto způsobem dají desítky až stovky korun.

Připravte byt tak, aby malíři mohli ihned pracovat

V momentě, kdy se pouštíte do malování pokojů v Plzni či jinde v ČR, máte na výběr z mnoha firem. Malířských firem je dnes celá řada. Většina z nich v rámci svých služeb nabízí i přípravu pokojů před samotným malováním. To však celou akci prodražuje.

Chcete-li ušetřit, připravte pokoje na malování sami. Zahrnuje to zejména odstěhování a zakrytí nábytku, koberců a podlah, ale také olepení oken a rámů dveří a lišt, demontáž zásuvek, zakrytí lustrů apod. I tímto způsobem se dá ušetřit výrazné množství peněz. Je ale nutné počítat s tím, že vám práce zaberou i několik hodin. Totéž platí i o úklidu, který následuje po vymalování bytu.

Na malování větších ploch si domluvte airless metodu

Pokud jsou místnosti větších rozměrů, může klasické malování válečkem zabrat hodně času. Některé firmy, jako například Malíři pokojů Plzeň z AC Malířství, pro tyto případy nabízejí speciální airless metodu. Je daleko rychlejší nežli klasický způsob malování. Pomocí stříkací pistole se barva na stěny nanáší velmi rychle, přičemž výsledek je co do kvality srovnatelný s malováním válečkem.

S dobrou firmou se vždy domluvíte. Je dobré také požádat o cenovou kalkulaci předem tak, abyste měli jasný přehled o tom, kolik za sjednanou práci zaplatíte. Vyhnete se tak zbytečnému rozhořčení, kdy by vám firma vystavila příliš „tučný“ účet k zaplacení.

 

About angelo

Leave a Reply