Home / Doporučujeme / Automatizované laserové systémy pro řezání a ohýbání plechů

Automatizované laserové systémy pro řezání a ohýbání plechů

Moderní metody zpracování plechů počítají se složitými technologiemi a novinkami. Kdo chce mít výrobu efektivní, měl by zainvestovat do automatizovaných laserových systémů pro ohýbání plechu a řezání laserem. Firma, která s těmito technologiemi zabývá, nabídne nejen špičkové stroje, ale také servis a zároveň i zaškolení zaměstnanců v jejich používání.

Jak probíhá řezání plechu laserem?

3D laserové řezání představuje efektivní a velmi přesné řešení, vyplatí se především pro náročnější výrobu. Na vybrané místo se zaostří laserový paprsek, plech se roztaví a tím i rozdělí na požadované díly. Jde tedy o tepelné dělení plechu. Existují lasery několika typů. Nejmodernější variantou je vláknový laser vhodný pro středně silné a tenké plechy nebo barevné kovy. Dvakrát méně výkonný, avšak všestrannější je pak CO2 laser, zpracovává se s ním ocel i hliník.

Když je potřeba plech naohýbat

Zpravidla ihned po řezání následuje ohýbání plechu, k němuž se využívají ohraňovací lisy. Využít lze metoda ohraňování dvoubodového či tříbodového. Výsledkem obou je ale přesné ohnutí v požadovaném úhlu. Moderní automatizované systémy kompenzují případné nedokonalosti, což velmi usnadní práci.

Laser i vodní paprsek

Společnost Bystronic Czech Republic s.r.o. nabízí v ČR firmám systémy laserového řezání a řezání vodním paprskem. Jde o pobočku mateřské firmy Bystronic Laser AG s centrálou ve Švýcarsku, působící po celém světě. Ať už se rozhodnete zvýšit efektivitu výroby laser či vodním paprskem, nebo zkombinujete obě metody, spolehnout se můžete na komplexní podporu i poradenství. Zavedení nových technologií do výroby bude velmi snadné, a to i díky inovativnímu software Bystronic. Moderní technologie zefektivní výrobu, proto se jich nebojte! Investice se vyplatí.

About angelo

Leave a Reply