Home / Doporučujeme / Co se vlastně skrývá pod pojmem kovovýroba?

Co se vlastně skrývá pod pojmem kovovýroba?

Jedno slovo, ale tolik významů. Tak by se dala jednoduše popsat kovovýroba, pod níž se skrývá celá řada činností. V tomto článku vám je všechny ukážeme.

Kovovýroba Humpolec – to není jen tvrdá ruční dřina. V tomto článku vám ukážeme, jaké procesy si pod tímto pojmem vlastně můžete představit a jak vypadá výsledná práce. Čtěte dál a vše se dozvíte.

Jak to celé začíná?

Kovovýroba Havlíčkův Brod se postará o váš vysněný produkt od začátku až do konce. Vše začíná v tzv. nástrojárně. Ve většině firem se jedná o spojení konstrukčních kanceláří a vývojové a zámečnické dílny. Právě tady vznikají veškerá kouzla, která nakonec používáte u vás doma nebo ve vlastní firmě.

Jak už samotný název napovídá, v konstrukčních kancelářích se pracuje především na prvotním vývoji výrobku. Začíná to vizualizací a modelem, který se následně dál konzultuje s klientem. Po tomto kroku už je vše připraveno k tomu, aby mohl produkt vyrazit do sériové výroby. V samotné výrobě uvidíte celou řadu strojů – především frézky a obráběcí centra, ale také rovinné brusky, drátové řezačky nebo kalící pece pro zpracování materiálu.

Finální produkt?

Tím ale práce na výrobku nekončí. Zakázková kovovýroba Pelhřimov totiž pokračuje následnou montáží, kde se veškeré prvky vyrobené na lince spojí. Jakmile je všechno hotovo, probíhá konečná kontrola kvality a následné doručení ke klientovi. Některé firmy nabízí i dodávku platových komponent a dalších potřebných součástek ke kvalitnímu fungování finálního výrobku. Jiné zase volí odlišný postup.

V kovovýrobě ale může probíhat celá řada dalších prací. Výjimkou není svařování kovů, které dnes nezajišťují jen kvalifikovaní pracovníci. Existují totiž roboti, s nimiž je spojování kovů výrazně ulehčené. Pod pojmem kovovýroba se ale mohou skrývat další procesy jako je práškové lakování, lisování, tváření nebo obrábění.

About angelo

Leave a Reply