Home / Doporučujeme / Jak postupovat při výběru elektrocentrály? Víte, na co si dát pozor?

Jak postupovat při výběru elektrocentrály? Víte, na co si dát pozor?

V současné době nachází elektrocentrála široké uplatnění. V podstatě se totiž jedná o generátor elektřiny, pomocí kterého je možné napájet jakákoliv elektrická zařízení i v prostorách bez přítomnosti elektrické sítě. Stejně tak často elektrocentrála představuje záložný zdroj elektrické energie. V následujících řádcích vám prozradíme bližší informace.

Elektrocentrála je poměrně drahé zařízení, a proto je potřeba při výběru zvážit hned několik důležitých parametrů. V případě špatně zvolené varianty by totiž mohlo dojít k poškození připojených spotřebičů, což zřejmě nechcete.

Levné elektrocentrály nemají regulaci

Pokud zvolíte jeden z nejlevnějších modelů, na který narazíte, počítejte s tím, že pravděpodobně nemá regulaci, takže výstupní napětí je potom řízeno otáčkami motoru. Dochází ke kolísání frekvence na výstupu elektrocentrály. Levné alternativy jsou vhodné pro napájení jednoduchých elektromotorů, případně žárovek. Jestliže do ní zapojíte třeba moderní vrtačku či jiný složitý spotřebič, mohou nastat problémy se zmíněným kolísáním frekvence.

Zlatou střední cestou jsou elektrocentrály disponující takzvanou AVR regulací. Z konstrukčního hlediska je generátor velice jednoduchý. Velkou výhodou je, že do elektrocentrály díky přítomnosti AVR modulu můžete připojit různé spotřebiče, ovšem nedoporučují se citlivá elektronická zařízení jako počítače a televizory.

Pokud hledáte co nejlepší možné řešení, sáhněte po invertorové elektrocentrále, která pomocí invertoru upravuje generovanou energii tak, aby byla na výstupu v požadovaném napětí i frekvenci.

Kde koupit elektrocentrálu?

Jestliže hledáte profesionální elektrocentrálu, která vám bude vyhovovat po všech stránkách, poohlédněte se v internetovém obchodě Profi-elektrocentraly.cz. V produktovém portfoliu najdete modely od značek Honda, Gesan, Way či Europower.

About angelo

Leave a Reply