Home / Doporučujeme / Co všechno je potřeba k otevření vlastní sběrny kovů?

Co všechno je potřeba k otevření vlastní sběrny kovů?

Nestačí jen najít vhodné místo a získat licenci. Proces je mnohem náročnější, než se na první pohled může zdát. A v tomto článku vás s ním podrobně seznámíme.

Kovošrot Nýřany se nesestává jen z hromady železa. Než se vůbec provozovatelé mohli pustit do práce, potřebovali k tomu projít celou řadou regulací a nařízení. Pokud vás tedy zajímá, co všechno je k provozu sběrny kovů potřeba, čtěte dál.

Posuzuje se vliv na životní prostředí

Aby mohl výkup kovů Plzeň dobře fungovat, musí nejprve projít náročnou povolovací administrativou. Posuzuje se především, jestli bude mít sběrna vliv nejen na místní obyvatelstvo a veřejné zdraví, ale především na půdu, vodu, přírodní zdroje a další složky životního prostředí. Výstupem pak musí být závěr, že příslušné zařízení nemá výrazný vliv na výše uvedené. Pokud bude výsledek jiný, stát otevření nové sběrny nepovolí.

Ochrana před radioaktivním materiálem

Atomový zákon neupravuje jen podmínky mírového využívání jaderné energie. Některé jeho části mají vliv i na kovový odpad. Každý výkup železa Plzeň tak musí být vybaven dozimetrickým přístrojem. S jeho pomocí pak mohou zaměstnanci a majitelé zabránit dalšímu pohybu radioaktivního materiálu a ohrožení osob. I kvůli tomu se rok od roku zvyšuje tlak na vyšší kvalifikaci pracovníků v tomto sektoru.

Přesné přístroje

Aby nepřišel žádný zákazník zkrátka, je potřeba být vybaven také kvalitní měřící technikou. Především dobře zkalibrovanou váhou, která bude ukazovat správné údaje. Některé sběrny ale vykupují i další materiály, u nichž se využívají k měření bezkontaktní technologie. U těchto technologií je možné změřit hmotnost a další hodnoty příslušného vzorku téměř s laboratorní přesností. Ne v každé sběrně se ale s něčím takovým setkáte. Kvalitní a dobře zkalibrovaná váha je ale absolutní základ.

About angelo

Leave a Reply