Home / Doporučujeme / Nosiče kol ocení sportovci a turisté, kteří mají rádi aktivní dovolenou

Nosiče kol ocení sportovci a turisté, kteří mají rádi aktivní dovolenou

Dovolená se dá trávit mnoha způsoby. Stále více lidí dává přednost aktivnějšímu odpočinku, takže si s sebou berou na dovolenou nejen plavky a volnočasové oblečení, ale i sportovní náčiní. Oblíbená jsou zejména kola. Jenže s jejich převážením může nastat problém, pokud zrovna nemáte dodávku. Abyste si přesto mohli vzít na dovolenou vlastní kola, je praktické si pořídit nosiče na auto. Na výběr máte hned z několika modelů.

Nosiče na tažné zařízení

První variantu představují nosiče kol na tažné zařízení. Dají se použít pro všechny druhy vozidel, je tedy jedno, jakou má automobil délku a šířku střechy. Výhodou je snadné zapojení a možnost naráz převážet větší množství klasických kol, případně moderních elektrokol.

Střešní nosiče

Daleko častější jsou střešní nosiče. Obvykle vyjdou na méně peněz nežli nosiče na tažná zařízení. Ani jejich montáž na střechu není složitá, zvládne ji každý alespoň trochu zručný člověk během několika málo minut.

Moderní střešní nosiče se vyrábějí z pevných a vysoce odolných materiálů, nejsou z plastu či nekvalitního kovu jako dříve. V současnosti jsou asi nejvíce doporučované hliníkové nosiče. Jejich velkou předností je nejen pevnost a stabilita konstrukce, ale zároveň také minimální hmotnost, takže jejich usazením nedochází ke zhoršení jízdních vlastností automobilu, což ještě podporuje špičková ergonomie. V klidu je na střeše auta můžete nechat v okamžiku, kdy zrovna žádná kola nepřevážíte.

Střešní boxy

Pakliže si na dovolenou chcete vzít jiné vybavení a nevejde se vám dovnitř vozidla, tedy do kufru či na sedadla, dá se zřídit místo přímo na střeše. Stačí si k tomu pořídit dostatečně objemný střešní box. Průměrné střešní boxy pro osobní automobily pojmou předměty o objemu mnoha desítek litrů, což umožní převážet větší množství věcí bez jakýchkoliv útrap.

Špičku v oblasti střešních nosičů pro osobní automobily a rovněž střešních boxů představuje značka Thule. Produkty této firmy jsou populární v řadě zemí, Českou republiku nevyjímaje. K dostání jsou ve vybraných tuzemských kamenných a internetových obchodech.

About angelo

Leave a Reply