Domů / Dům a byt / S dřevěnými peletami ušetříte

S dřevěnými peletami ušetříte

Roční náklady na vytápění běžné domácnosti se pohybují v řádu desítek tisíc korun. Stále častěji domácnosti vyhledávají levnější a ekologičtější zdroj tepla, neboť ceny energií neustále stoupají. Na výsluní se místo tradičního dřeva dostávají dřevěné pelety. V následujících řádcích si prozradíme výhody a nevýhody vytápění peletami.

Co jsou pelety?

Jedná se o nepatrné slisované válečky, které jsou k dostání v několika různých délkách (5 až 40 mm). Pelety se pyšní vysokou výhřevností, přičemž se uvádí, že je v určitých situacích vyšší než výhřevnost uhlí. Pakliže si objednáte dřevěné pelety, budou vám dodány nejspíše v pytlích. Nicméně některé firmy dováží pelety ve speciálních cisternách, z nichž jsou pelety přesunuty přímo na požadované místo, například do sklepa.

V neposlední řadě se dřevěné pelety vyznačují nízkou cenou. Nikdo nechce platit příliš vysoké částky za vytápění. V posledních letech je cena pelet stabilní a pohybuje se kolem 6 500 Kč za tunu. Běžná domácnost plynem protopí přes 35 000 Kč a elektřinou je suma ještě vyšší. Kdežto vytápění peletami vyjde něco málo přes 25 000 Kč.

p51_01_middle

Další výhody pelet

Když se dřevěné pelety objevily na trhu, předpokládal se jejich nedostatek a kolísání jejich objemu na trhu. V současné době je pelet dostatek, a proto nemusíte mít obavy. Výroba pelet je v kompetenci mnoha českých firem, mezi něž spadá také OPTIMTOP s.r.o.. Tato společnost garantuje kvalitní dřevěné pelety a nabízí bezplatnou dopravu po celé České republice již od jedné objednané palety.

Produktové portfolio společnosti OPTIMTOP s.r.o. zahrnuje nejen pelety, ale také dřevěné brikety, balené uhlí, papírové a směsné brikety, uhelné brikety, rašelinové brikety, palivové dřevo, dřevěné uhlí a grilovací brikety. S pestrostí nabídky a cenami budete nadmíru spokojeni.

O angelo

Zanechte zprávu