Home / Doporučujeme / Jak nejlépe pojistit své bydlení?

Jak nejlépe pojistit své bydlení?

Většina pojistných produktů není povinná, ale dobrovolná. To ale neznamená, že je vhodné je podceňovat. Právě naopak. Zvláště, pokud mluvíme o ochraně vašeho bydlení. Jak vše nejlépe pojistit? Podívejte se s námi.

Chraňte úplně vše

Nejlepší cestou je ochránit úplně vše, co s vaším bydlením souvisí. Vhodné je kombinovat pojistku domácnosti s pojištěním nemovitosti. Díky tomu máte jistotu, že vaše pojištěná nemovitost bude ochráněna skutečně po všech stránkách. Máme na mysli jak stavbu, tak i interiéry, stejně jako další části. Může se jednat třeba i o vaši garáž, dílnu, nebo jiné prostory, které běžně využíváte.

Pojištění si sjednejte online

Nechce se vám cestovat na pobočku a zde čekat ve frontě? Nebo se vám nechce sjednávat si schůzku s pojišťovacím agentem? Ani jedno rozhodně není nutností. Sjednejte online pojištění nemovitosti třeba právě přímo z vašeho domova. Jedná se o postup, který zvládne i méně zkušený uživatel počítačů. Daná cesta má hned několik výhod, a těmi jsou tyto:

  • Pojistka bude podle vašich představ
  • Vyřízení je jednoduché
  • Smlouva bude uzavřena za pár minut

Dále nezapomínejte také na to, že je mnoho pojišťoven, které tuto variantu jasně cenově zvýhodňují. A to pro minimální administrativu. Ideální volba, jak na pojistných produktech i zajímavě ušetřit.

Hleďte také na cenu

Existuje mnoho pojišťoven a ty se mohou lišit tím, za kolik vás umí pojistit. Je proto ideální volit takovou, kde bude pojištění vašeho bydlení skutečně nejvýhodnější. Když je řeč o penězích, nezapomínejte ještě na další velmi důležitou věc. Jde o výše pojistných limitů. Jde o stanovené části, které pojišťovna proplácí jako maximum. Jak a podle čeho zvolit ty správné? Je to jednoduché. Podle aktuální hodnoty vaší nemovitosti a podle věcí, které v ní máte. Vše má svou cenu a celkovému součtu by měla pojistka odpovídat.

Náš tip: dávejte si pozor na svůj majetek a využívejte preventivních opatření proti zlodějům. Krom základních pravidel, vyzkoušejte třeba fotopast Zařízení, které za vás bude monitorovat váš pozemek, auto či dům.

About angelo

Leave a Reply