Domů / Doporučujeme / Jak se saunovat a výhody saunování ve finské sauně

Jak se saunovat a výhody saunování ve finské sauně

To, že saunování přináší mnohé zdravotní benefity pro naše tělo a organismus, je dnes již věc veřejně známá. Slovo sauna má původ ve Finsku, odkud pochází nejtypičtější finská sauna, kterou ve výše zmíněné zemi můžete potkat prakticky na každém kroku. Finové staví sauny ve volné přírodě u velkých jezer a vodních toků, a těch rovnou využívají jako ochlazovací lázně.

Ani u nás není problém se zajít ohřát. Wellness resorty nabízí velké množství různých druhů saun a předhání se, který z nich vám poskytne kvalitnější
a komplexnější služby v této oblasti.

Vypadá to zcela snadně, pro vás to tak ovšem být nemusí. Jste stydlivý typ, co nemá rád společné prostory a narušování vlastního klidu ostatními lidmi? Stydíte se být nazí za přítomnosti cizích osob? Saunu byste rádi vyzkoušeli, bohužel jsou pro vás výše zmíněná fakta nepřekonatelná, a tak si tento luxus odpíráte? Dobrou zprávou je, že to nemusí trvat věčně. Právě pro vás je tu řešení v podobě domácí finské sauny.

O co tedy jde? Opět nám mohou jít příkladem Finové, pro které je domácí finská sauna běžnou záležitostí. Jedná se o saunu vybudovanou v soukromí vašeho domu, bytu nebo třeba chalupy, postavenou pouze pro vás a vaše osobní účely. Výhodou je, že si ji můžete vysnít zcela dle vašich představ, a to do každého detailu. Ve chvíli, kdy se rozhodnete pro pořízení své vlastní finské sauny, doporučujeme kontaktovat odborníka či profesionální firmu zabývající se výrobou, montáží i servisem. Zkušená osoba vás vyslechne a připraví návrh, který bude splňovat veškerá vaše očekávání. Poradit se můžete o umístění finské sauny, výběru materiálu, vhodnosti saunových doplňků a o všech dalších věcech, které vás v této souvislosti napadnou.

Pak už je to jednoduché. Za dodržování základní údržby vám finská sauna bude sloužit dlouhou dobu, a vy se tak můžete oddávat nikým nerušenému saunování. Je jen na vás, v jaký čas se rozhodnete jít prohřát své tělo, zda zvolíte vonnou esenci pro polévání kamenů v kamnech, můžete dokonce lehce nastavit teplotu i vlhkost, která vás bude po dobu vašeho saunování provázet.

Odložíte veškerý stud, který bez přítomnosti cizích osob není na místě, a budete se věnovat jen maximálnímu uvolnění a relaxu, který si vaše tělo jistě zaslouží.

O

Zanechte zprávu