Home / Zahrada / Jak zajistit soukromí na zahradě

Jak zajistit soukromí na zahradě

Hlavní myšlenkou pořizování domu je, že budete moci trávit volné chvíle venku na zahradě. Většina lidí se stará o zeleň, opaluje se, někdo si sedne na terasu, aby si v klidu vypil odpolední kávu, někdo skotačí s dětmi nebo skočí do bazénu. Nikdo však nemá rád, když ho u toho další pozorují. Potřeba soukromí je proto jedním z důvodů, proč si lidé kolem domů pořizují ploty.

Je důležité vybrat správný druh oplocení, chcete-li přírodně vypadající, vsadíte na dřevěný nebo kamenný plot. Jde-li vám pouze o design, jsou vám na trhu k dispozici kované ploty. Rádi byste obojí? Krásný design a zároveň prvotřídní odolnost a ochranu vašeho soukromí vám nabídnou betonové ploty. Jejich hlavní výhodou je výjimečná odolnost proti působení klimatických vlivů, účinkům mechanických podnětů i zubu času. Betonové ploty se tedy pochlubí velmi dlouhou životností, jsou navíc ještě bezúdržbové. Pořídíte-li si tedy betonový plot, nemusíte mu věnovat žádnou zvláštní péči.

Důležité je, jak bude výsledný plot vypadat, proto většina spotřebitelů klade důraz na variabilitu plotu. Při výběru betonového plotu si můžete zvolit jeho tvar, výšku, způsob zakončení, dekor i barvu. V současné době se betonové ploty vyrábí i s dekorovanými plotovými sloupky. Můžete si tedy vybrat nejen dekor plotových dílců, ale rovněž sloupků a plot tak dokonale sladit. Když už jsme u dekoru, nejoblíbenějším je štípaný kámen, velmi zajímavě také vypadají dekory cihel či skládaný kámen.

K některému domu se hodí rovný plot, k jinému zase plot do oblouku buď hladký nebo s ozdobnou mřížkou. Moderní betonové ploty jsou zakončeny dřevěnými latěmi v příhodné barvě. Ty plot opticky oživí a dodají mu šmrnc. Neváhejte a vyberte si na Betonovéploty.net váš vlastní betonový plot, který bude váš dům zdobit dlouhá desetiletí.

About angelo

Leave a Reply