Home / Doporučujeme / Jak zazimovat gril?

Jak zazimovat gril?

Ještě nás teploty tu a tam překvapí, proto si můžeme užít i podzimních grilovaček. Někteří grilují i na Štědrý den nebo na Silvestra a Nový rok. Jaké jsou naše tipy na zajímavé grilování i v chladnějších měsících a jak vůbec zazimovat gril?

Zahradní grily na podzim

Nežijeme v severských oblastech, kdy teplota klesá hluboko pod bod mrazu. Navíc počasí nás v posledních letech docela příjemně překvapuje. Někdy i na Štědrý den můžeme posedět na zahrádce. Když se tedy počasí vydaří, můžeme stále grilovat. A pro někoho je to i lepší než letní grilování. Když je totiž úmorné vedro a vy celý den stojíte u grilu, moc si to neužijete. Proto tedy zahradní grily na podzim ještě neuklízejte. Hostina bude třeba i trochu jiná. I tak bude mít své kouzlo. Místo ledových koktejlů si dáte třeba punč nebo svařák. Proto připravte zahradní ohniště s grilem, můžete pořídit mobilní hořáky, aby vám a hostům nebyla zima. Je také skvělé, že na podzim můžete zkusit jiné recepty, v chladnějším počasí přijdou k chuti i tučnější pokrmy, které jsou v létě těžší.

Plynový gril i gril na dřevěné uhlí

Chcete si koupit gril, ale nevíte jaký? Velmi oblíbený je gril na dřevěné uhlí, protože zejména dnes jde asi o nejšetrnější způsob grilování. Podstatné je mít dobré vybavení, abyste gril chránili před vlhkostí. Před úklidem je třeba jej očistit, aby mastnota neničila povrch. Venkovní grily jsou odolnější než ty na balkon, takže péče je o to snazší. Pokud máte plynový gril nebo ten na uhlí, tak ty klidně přečkají i chlad venku, stačí je jen ukrýt pod plachtou a dát je třeba do kůlny, aby na ně zbytečně nepadal sníh, déšť a také, aby se k nim nedostala některá zvířata. Pak si budete moct dlouho užívat grilovaček třeba i po celý rok, protože kvalitní a dobře udržovaný gril vám bude dlouho sloužit.

Zdroj: https://www.avenberg.cz/

About angelo

Leave a Reply