Home / Doporučujeme / Jaké zvolit osvětlení pro vánoční výzdobu domu či zahrady?

Jaké zvolit osvětlení pro vánoční výzdobu domu či zahrady?

Pokud byste si rádi letos vyzdobili svůj byt, rodinný dům, zahradu a své okolí, zkuste to s krásným vánočním osvětlením. Poradíme vám, jaké osvětlení zvolit.

Výběr vánočního osvětlení je opravdu velký. Velká spousta LED vánoční osvětlení, světlených řetězů, kabelů, svítících koulí, postaviček či ledových krápníků a mnoha dalších krásných dekorací, vám pomůže nazdobit vaše příbytky i vaše okolí. Je třeba nehledět jen na design, ale volit i kvalitu vánočního osvětlení a bezpečnost zvolených produktů. Přinášíme mnoho inspirace pro vánoční výzdobu.

Venkovní vánoční osvětlení

Pro osvětlení fasády, zábradlí či plotu jsou vhodné světelné kabely s vyšší odolností. LED diody jsou zality přímo v kabelu v podobě průhledné plastové hadice v průměru asi 10 až 15 mm. Instalace pomocí provázků nebo stahovacích, plastových pásek je velmi snadná. Na osvětlení zahrady, terasy a venkovních stromů je ideální zvolit světelné řetězy z LED diod. Zvolit si  LED vánoční osvětlení venkovní je výhodné z hlediska ekonomického, z hlediska bezpečnosti i výsledného estetického vzhledu. Pokud máte před domem či na zahradě nějaký strom, který chcete na období vánoc osvětlit, ideální možností je klasický, venkovní, vánoční svítící řetěz, který je přímo určený do venkovního prostředí.

Výhody venkovního LED osvětlení

U LED diod je třeba ověřit, že splňují při osvětlení stupeň krytí IP 44, který označuje také odolnost proti vodě. Toto osvětlení je vodotěsné a určené do venkovního prostředí. LED osvětlení určené pro venkovní osvětlení je bezpečné i při pohybu větví ve větrném počasí i většímu rozdílu zimních teplot. Vánoční řetěz z LED diod pro venkovní použití je bezpečný. Svítící LED diody mají dlouhou životnost a běžně se udává až 100 000 hodin. I v případě poškození některé z diod zůstává zbytek vánočního řetězu i nadále funkční. Pro osvětlení menších stromů, keřů a živých plotů se hodí i světlené sítě s LED diodami, které lze snadno instalovat a tvarovat podle potřeby. Pak už jen stačí osvětlení zapnout do zásuvky a máte hotovo.

 

About angelo

Leave a Reply