Domů / Dům a byt / Krb – jaké jsou dnes možnosti?

Krb – jaké jsou dnes možnosti?

Vybudovat si doma krb se stalo snem nejedné romantické duše. Vždyť je to tak krásné, když vám doma v krbu praská dřevo, interiérem se šíří příjemné teplo a vůně hořícího dřeva. Je tak příjemné moci sedět s rodinou nebo přáteli před krbem a pozorovat plameny. Na to však potřebujete mít ten krb. Budete-li ho chtít doma realizovat, zjistíte, že možností je celá řada.

Tradiční funkční krb na dřevo si můžete vybudovat v domě, kde na něj je místo a kde není problém s vybudováním adekvátního komínu. V takovém případě můžete sáhnout po teplovzdušném krbu, který ohřívá vzduch a ten je potom po domácnosti rozváděn k tomu určeným potrubím. V každé vytápěné místnosti je potom mřížka, skrz kterou vniká ohřátý vzduch. Nevýhodou je, že i přes řadu filtrů vzduch unáší částečky sazí, které se rády usazují na zdech kolem těchto mřížek, což nevypadá zrovna esteticky.

Můžete si proto zvolit druhou variantu – krbovou vložku s vodním výměníkem. Tento systém je naprosto čistý, teplo vyvíjené při hoření paliva se předává do vody. Tato voda se vhání do systému radiátorů rozmístěných po celém domě. Moderní vychytávkou je akumulační nádrž, která je schopna uchovat přebytečné teplo na později a použít jej na vytápění v době, když už krb vyhasl. Z hlediska designu se vyrábí krby moderní i rustikální, nenápadné i dominantní. Pokud nemáte v interiéru dostatek místa, můžete použít krbová kamna, která se pochlubí rovněž vysokým výkonem a zároveň úspornějšími rozměry

Mnozí lidé bydlí v bytech a rovněž by si rádi vychutnali tu romantiku mít doma krb, bohužel v panelovém domě vám nikdo neumožní instalovat skuteční krb. Nezoufejte, máte ještě další možnost, použijte biokrb. Biokrby jsou designové ekologické krby, které spalují biolíh. Pro navození atmosféry nicméně naprosto dostačují. Chcete-li mít i vy doma krb, vyberte si na Krby-stavba.cz.

O angelo

Zanechte zprávu