Home / Dům a byt / Proč zvolit nerezový komín?

Proč zvolit nerezový komín?

Je pravda, že ne každý řeší při stavbě vše předem, někdy je třeba reagovat pružně a operativně. To se stalo nám při výběru komínu. Stavba našeho domu přes zimu stagnovala a na jaře se najednou rozběhla. Nosné zdi byly dokončeny a chystal se strop. Jenže ještě předtím je třeba přece instalovat komín. Byli jsme trochu zaskočeni, že je najednou potřeba vybrat rychle komín, takže naše jinak poměrně rozvláčné rozhodování muselo stranou a nahradila jej zkrácená nebo spíš zrychlená verze.

Když chcete topit tuhými palivy, není zase tolik možností odvodu spalin, kolik byste asi čekali. Je to tím, že při spalování dřeva vzniká větší množství poměrně agresivních spalin, kterých je třeba se zbavit. Měli jsme tedy na výběr mezi zděným komínem, betonovými tvárnicemi a nerezovým komínem. Netrvalo dlouho zjistit, který z těchto materiálů je vůči spalinám nejodolnější. To je jednoznačně nerezová ocel. Jak je to však s cenou? Vyplatilo by se třeba komín postavit z betonových tvarovek a opatřit je nerezovou komínovou vložkou? Určitě ne, protože cena nerezového komínu je velmi příznivá, rozhodli jsme se nakonec pro komín z nerezu.

Nerez propůjčuje komínu výjimečnou odolnost vůči vlhkosti, extrémním teplotám i působení spalin, navíc je lehká, takže se s nerezovým komínem dobře manipuluje. To usnadňuje i stavebnicové uspořádání, to znamená, že se komín sestavuje z dílů, takže manipulujete vždy pouze s částí komínu. Nerezový komín tak můžete postavit přesně tak, jak potřebujete, v nových domech dovnitř, ve starších můžete odvod spalin řešit venkovním komínem upevněným na fasádě. Nerezový komín je řešením i pro stávající komínové systémy. Pokud je třeba opravit komínovou vložku, použijte jednoplášťový nerezový komín, který účinně ochrání stávající komín před působením spalin.

About angelo

Leave a Reply