Home / Doporučujeme / Kuchyně, kde má všechno své místo

Kuchyně, kde má všechno své místo

Rohová, s ostrůvkem, rovná nebo dvouřadá, na tom vlastně vůbec nezáleží, stejně nebude všechno na svém místě. Dost bylo naběračkám na druhé straně kuchyně! Už je ta správná chvíle přestat zoufale pobíhat z jedné strany kuchyně na druhou. Na to přece nikdo z nás nemá čas. Prostor i trochu času by ale mohly zajistit kuchyně na míru. Chcete hrnce blízko sporáku? Žádný problém. Sestavte si takovou kuchyni, která vám bude sedět.

Při pořizování nové kuchyňské linky se často rozhodujeme hlavně na základě prostoru, který máme k dispozici, materiálu vybavení a případně i barvy. Ne všichni už ale tolik dbají na úložné prostory a jejich rozmístění. Některé předem navržené vybavení totiž ani nedává moc prostoru pro změny. Pravděpodobně i kvůli těmto neflexibilním kuchyním vznikly takzvané kuchyně na míru. Tato praktická služba nabízí možnost sestavit si kuchyni podle vlastních představ. Mít po ruce to, co je zrovna potřeba, by bylo fajn, nemyslíte?

Kuchyně podle vašich představ

Kuchyně bývá často limitována prostorem i rozvody elektřiny a vody. Vzhledem k potřebě umístit více spotřebičů tak nastává těžká výzva, která by zavařila nejednomu profesionálnímu hráči Tetris. Myčka musí být u zásuvky i přívodu vody, hrnce blízko sporáku a potraviny nesmí být blízko dřezu, aby nenavlhly. Člověku z toho jde až hlava kolem a zdá se, že kuchyně na míru by opravdu přišla vhod.

Skýtá totiž kromě praktického rozložení i chytré vysouvací či vyklápěcí prostory, které vám umožní v kuchyni přímo poletovat, a navíc ušetří i trochu místa. Systém variabilní kuchyně funguje na principu zón. Prostory pro ukládání, mytí, přípravy či vaření si tak můžete rozvrhnout podle vašich představ, aby bylo vše na správném místě. S ideálním uspořádáním kuchyně na míru vám samozřejmě mohou poradit odborníci.

Moderní i praktická

Moderní a stylová kuchyně může jistě sloužit jako příjemné místo pro rodinné chvilky. V případě této místnosti je ovšem nejdůležitější, aby byla praktická. Do malé i velké kuchyně si tak můžete nechat umístit rohové skříňky i výsuvné police, které nenaruší její celistvost. Manipulace s nimi je navíc velmi jednoduchá, takže můžete klidně jednou rukou vytáhnout mixér, i když v druhé držíte žehličku (nebo dvojku bílého). Pokud jste zvědaví, jak to celé ve výsledku vypadá, můžete se pokochat ve fotogalerii kuchyní.

Vestavěné skříně na přání

Představa ideální kuchyně je tedy zřejmá, chce to prostor a časovou úspornost. Jenže tohle platí o celém bytě. Pokud potřebujete ušetřit trochu času a prostoru i v dalších místnostech, mohly by vaše trápení vyřešit vestavěné skříně. Stanovit při výběru rozměry a materiál je poměrně běžné. Některé vestavěné skříně ovšem mohou být doslova podle vašich představ. Záleží pouze na vás, kolik místa budete chtít na šaty nebo jestli toužíte i po přihrádkách na doplňky.

Moderní nábytek na míru se těší v poslední době velké oblibě. Není se čemu divit, menší byty i domky vyžadují ušetřit každý centimetr, což v případě, že si nábytek navrhujte sami, nemusí být žádný problém. Zkuste si pořídit kuchyni na míru. Uvidíte, bude se vám mnohem lépe vařit a možná i dýchat.

About angelo

Leave a Reply