Home / Doporučujeme / Luxusní kožené sedací soupravy – jak se o ni správně starat, aby vám vydržela roky stále jako nová

Luxusní kožené sedací soupravy – jak se o ni správně starat, aby vám vydržela roky stále jako nová

Luxusní kožené sedací soupravy vám vydrží na věky a když ne, tak minimálně alespoň čtyřikrát déle než klasické čalouněné sedačky. Má to však jednu důležitou podmínku – musíte se o ně pravidelně a důkladně starat. Jak na to vám poradíme.

Každý přírodní materiál potřebuje péči – a kůže také

Kůže je přírodní materiál a jako takový neustále pracuje. Tím pádem potřebuje pravidelnou péči, jen tak se můžete spolehnout na to, že vám doma parádu bude dělat skutečně hodně dlouho. Luxusní kožené sedací soupravy vyžadují důkladnou péči – tím prodloužíte nejen jejich životnost, ale také krásu a lesk.

Vhodné je koženou sedací soupravu vždy jednou za týden otřít vlhkou houbičkou nebo hadříkem. Jednou za měsíc byste pak měli kůži ošetřit speciálním krémem nebo pastou určenou na kožené sedačky. Jednou za půl roku sedačku impregnujte sprejem a jednou za půl roku nebo alespoň za rok – podle toho, jak moc vaše sedačka dostává zabrat, ji důkladněji vyčistěte.

 Pozor na teplo a sluníčko – ty kůži škodí

Teplo a přímé slunce – to jsou nepřátelé luxusních kožených sedacích souprav číslo jedna. Kožená sedačka by nikdy neměla stát u krbu nebo ústředního topení. Zkrátka u žádného zdroje tepla. Stejně tak by na ni v létě nemělo svítit po celý den přímé slunce. Stejný problém ale může napáchat i intenzivní umělé světlo v domě nebo bytě.

Slunce a teplo totiž způsobí, že kůže začne rychle ztrácet svou pružnost, vlhkost, barvu a lesk. Poté může kůže začít praskat a s tím už nic nenaděláte – maximálně se můžete snažit praskliny skrýt pod přehoz nebo deku, což by byla přece škoda. Vzdálenost od zdroje tepla by měl být vždy minimálně půl metru.

Na běžné čištění používejte babské rady

Pokud děti pokreslí koženou sedačku propiskou – ještě to zachráníte, ale držte je dál od sedačky, pokud si budou malovat s fixy nebo lihovkami. Ty z kůže zaručeně nedostanete, i když se budete snažit sebe víc. Od mastných fleků vám pomůže trocha magnézia, které nanesete na skvrnu a necháte pár hodin působit – potom jednoduše vysajete.

Lepší, než chemické čištění je pak rychlá údržba za pomoci vlhčených dětských hadříků, které navíc sedačku krásně provoní. Pokud chcete, aby se sedačka leskla jako nová, umyjte ji hadříkem namočeným v horkém mléce. Potom ji celou přetřete do sucha kouskem sametové látky.

Stačí trocha péče a vaše kožená sedací souprava vám bude dělat radost na dlouhá léta.

About angelo

Leave a Reply