Home / Doporučujeme / Matrace, čerstvý vzduch, elektronika v ložnici – faktory ovlivňující váš spánek

Matrace, čerstvý vzduch, elektronika v ložnici – faktory ovlivňující váš spánek

Máte potíže se spánkem? Vzbudí vás i ten sebemenší rámus? Existují určité věci ovlivňující váš spánek, kterými mohou být například kvalita matrace, kouření, teplota v ložnicí a spoustu jiných. My vám představíme ty nejhlavnější.

  1. Kouření

Nikotin patří mezi povzbuzující činitele způsobující to, že kuřák špatně usíná. Čím více kouříte, tím je váš spánek oslaben. Odborníci doporučují alespoň dvě hodiny před spaním nekouřit.

  1. Matrace

Není nic horšího, než když se v noci budíte kvůli špatné matraci. Ta by měla být opravdu kvalitní a měla by vám naprosto vyhovovat. Někdo má rád tvrdé a někdo zase měkké, s výběrem si nechte poradit od odborníků.

  1. Teplota

Teplota je velmi důležitá pro zdravý a klidný spánek. Teplota v ložnici by neměla přesáhnout 21 stupňů Celsia. Avšak ta nejideálnější teplota je mezi 16 – 18 stupni Celsia. Všimněte si, že v dobře větrané ložnici se spí lépe než v té, kde je teplota vyšší a vzduch těžší.

  1. Kofein

Konzumace kofeinu ve večerních hodinách povede k tzv. přerušovanému spánku. Šálek kávy nebo čaje po večeři může být uklidňující, ale ujistěte se, že jsou oba nápoje bez kofeinu. Skvělou volbou je bylinný čaj napomáhající k relaxaci a uvolnění.

  1. Stres

Stres je asi tím nejhlavnějším faktorem ovlivňující náš spánek. Před spánkem je důležité se uvolnit, zahnat všechny negativní myšlenky a nechat pouze ty kladné. Hormonální změny v těle se díky tomu uklidní a vy snáze usnete. Velmi oblíbenou pomůckou jsou různé relaxační melodie před spaním nebo horká odpočinková koupel.

  1. Televize v ložnici

Elektronika v ložnici být nemá. Vysílá elektromagnetické vlny, na které může být leckdo citlivý. Taky byste se neměli před spaním dívat do monitoru počítače nebo telefonu. Vyzařuje totiž světlo, které evokuje vaše buňky k čilosti.

Nakonec můžete zkusit horké mléko s medem, které nám dávaly babičky na spaní, přinejmenším si zaplníte žaludek, a dokonce si i pochutnáte.

 

 

 

About angelo

Leave a Reply