Home / Doporučujeme / Nejdůležitější specifika, která byste měli o elektrických motorech znát

Nejdůležitější specifika, která byste měli o elektrických motorech znát

Představme si život, který by nám neumožňoval využívat motoru, aniž bychom se vyhnuli spalinám, hluku a podobným nepříjemnostem. Určitě si sami řeknete, že nejde o moc příjemnou vyhlídku. Elektronické motory jsou tak technologií, která nám před dlouhými roky otevřela opravdu velké množství nových dveří.

Postupem času se tak i elektronické motory měnily a vyvíjely do nových a nových variant. A dnes už se můžete naprosto běžně potkat s desítkami možností, které nám elektronické motory dokáží nabídnout.

Výkon není příkon!

Pro technologicky zdatné lidi jde o zbytečnost, ale pro lidi, co se nevyznají v technologiích může být takové spojení matoucí. Výkon, který nám elektrické motory Bühler přináší, je objem práce, co dokáží maximálně nabídnout v nějakém časovém okně. Naopak příkon značí to, jaké prostředky ke svojí práci ve stejné době potřebují. Standardně jde tak o spotřebu, v tomto případě spotřebu elektrického proudu.

Převodové motory do speciálních podmínek

Naprosto běžně se potkáme s tím, že jsou elektrické motory realizovány bez jakéhokoliv mechanismu jako je převodovka. Jenže na druhé straně pak přijdou chvíle, kdy se stane převodovka naprosto nepostradatelnou součástí celého mechanismu. Pro takové případy jsou pak převodové motory Bühler tím jediným možným řešením. Navíc se zde otevírá další množství možností, z čeho si může klient vybírat. Důvodem je, že jsou samotné převodovky podstatně rozdílné. Na základě toho tak mohou být vhodné do rozdílných podmínek nebo mechanismů.

Komutátorové nebo bezkartáčové motory?

Kartáčové a bezkartáčové motory jsou víceméně dvě nejčastější varianty motorů, které můžeme vídat. Přitom nám nabídnou jak komutátorové DC motory, tak i EC motory Bühler velice podobné vlastnosti a můžeme se na ně spolehnout stejnou měrou. Zásadní rozdíl tady vzniká především v tom, že jsou bezkartáčové motory podstatně „lehčí“ technologií. Mají menší náchylnost k poškození a mohou být také výrazně menší. Z toho důvodu se tak pro konkrétní účely většinou striktně používají buď první nebo druhé motory.

About angelo

Leave a Reply