Home / Doporučujeme / Několik pádných důvodů, proč se investice do plechové střechy vyplatí

Několik pádných důvodů, proč se investice do plechové střechy vyplatí

Plechová střecha vám dlouho vydrží

Rekonstrukce staršího domu i stavba nového s sebou nese nemalé náklady. Pravděpodobně se pokusíte alespoň někde ušetřit tak, abyste vše finančně zvládli. Střešní krytina ale patří mezi položky, do kterých byste investovat rozhodně měli.

Nová okna, dveře, podlahy, nábytek a další položky, na které jste možná dosud ani nepomysleli. Vysokým částkám se při stavbě domu nevyhnete. Existují části domu, na jejichž kvalitě opravdu záleží a střešní krytina je jednou z nich.

O kvalitě rozhoduje i cena plechové střechy

Už jste vybrali typ střešní krytiny? Klasikou jsou pálené tašky, ale mezi časté varianty patří i betonová taška nebo asfaltový šindel. Čím dál větší oblibě se ale těší plechové střešní krytiny, a to díky svým jedinečným vlastnostem. Mezi jejich největší výhody patří nízká hmotnost, což znamená menší zátěž krovu i celé stavby. Zamlouvat se vám bude i dlouhá životnost, zajímavý design a cenová dostupnost.

Tak jako u všeho, i u plechové střešní krytiny narazíte na kvalitnější a méně kvalitní provedení. Cena plechové střechy může být jedním z indikátorů kvality. Hodláte vybrat nejlevnějšího výrobce na trhu? Pokud se jeho cena výrazně liší od ostatních, mějte se na pozoru. Zpočátku možná ušetříte, ale následky položení nekvalitní krytiny vás budou stát mnohem více peněz, času a nervů.

V jakých částkách se budete pohybovat?

Vlivem nekvalitního materiálu nebo jeho ledabylé pokládky možná začne časem do domu zatékat. Nejde jen o nevzhledné mapy na stropě – vlhkost může především narušit celou konstrukci střechy i domu. Následovat bude výskyt plísní, který dům znehodnotí ještě víc. Čeká vás odvlhčení domu, instalace nového krovu a střešní krytiny a další problémy. Raději proto hned od počátku investujte do kvality.

Plánujete zvolit trapézové plechy nebo spíše plechové tašky? Obě varianty vám při pečlivém výběru výrobce budou sloužit dlouhá léta. Kvalitní plechové tašky seženete už za 280 korun s DPH za metr čtvereční. V případě velkoformátové krytiny je to pak 226 korun. Cena trapézové krytiny, na kterou se můžete spolehnout, začíná zhruba na 220 korunách s DPH za metr čtvereční. Tolik zaplatíte například u výrobce kvalitních plechových krytin Blachotrapez.

Vyhýbejte se podezřele nízkým cenám

Výrazně nízká cena v případě stavebních materiálů často znamená pochybnou kvalitu. Nakupujte u prověřených výrobců, abyste nemuseli později litovat a obětovat další finanční prostředky.

About angelo

Leave a Reply