Home / Doporučujeme / Okna chrání váš dům i peníze

Okna chrání váš dům i peníze

Stavební technologie se mění, vyvíjí se k lepšímu. Proto jednou za čas dopřejte svému domovu rekonstrukci, která ochrání váš dům před chátráním, a tím pádem ušetří spoustu výdajů i z vaší peněženky.

Vybíráme nová okna

Nemusíte rekonstruovat celý dům, který pamatuje několik desetiletí, abyste se pustili i do výměny oken či dveří. I když majitelé rodinných objektů jistě vědí, že zde je stále co opravovat a měnit. Nejčastěji se renovují koupelny či kuchyně, protože tyto spotřebiči více zařízené prostory podléhají trendům a většímu opotřebení. V případě přístupových míst tomu není jinak a je záhodno mít takové instalace, které udržují váš domov ve skvělé kondici. Právě například okna mohou podléhat častějšímu opotřebení. Neustále se s nimi hýbe. V silných stěnách tvoří subtilnější konstituci, takže když si dům tzv. sedá, pokřivuje se stabilita oken. Ta pak nemusí dobře doléhat, nebo naopak nejdou zavřít. Jestli máte například ještě starší dřevěná okna, ta propouští více vzduchu. Zejména v zimě je to neekonomické, protože musíte více topit.

Proč jsou lepší plastová okna?

Určitě si nechte větší prostor pro výběr oken. Existují plastová, dřevěná i eurookna. Každý typ má své výhody. Plastová okna představují levnou variantu, což jim neubírá na kvalitě. Jsou pevná, bytelná a spolehlivá. Dokonce nemusí být jen bílá, rovněž mohou mít dezén evokující dřevo. Snadno se udržují, nepotřebují například péči v podobě impregnace. Pokud máte dřevěnou chaloupku nebo žijete v památkové zóně, kam plastové objekty nesmí, zvolte přírodní variantu. Dřevěná okna mají své plusy zase jinde. Díky tou, že jsou z „živého“ materiálu, umožňují domu dýchat. To uvítají ti, kteří například nejezdí tak často na chatu a nemohou pravidelně větrat. Nebudete se tak potýkat s plísní. V nabídce moderních produktů jsou velmi oblíbená eurookna. Snoubí v sobě kus tradice i modernu. Vyrábí se z přírodního materiálu, tedy dřeva, přesto splňují technické požadavky moderní doby. Skvěle izolují vzduch i hluk, vydrží klidně i 100 let, když o ně budete pečovat. V podstatě lze říci, že jestli hledáte kompromis mezi plastovými a dřevěnými okny, jsou to právě eurookna.

Jak vybrat dveře?

Nesmíme opomenout ani dveře. Prvek, který podléhá menší destrukci. Výběr je rovněž pestrý. Plastové dveře jsou variabilní z hlediska designu, nabízí široký výběr kombinací např. s bezpečnostními prvky. Jedná se opět o levnější variantu než dřevěné dveře. Ty ovšem zase déle vydrží, jsou masivnější a vznešenější. Kdo má rozlehlejší dům, ocení i posuvné celoskleněné dveře, které nabízí prostorný výhled na krásnou zahradu. Výběr je skutečně pestrý, proto je nejlepší, když se obrátíte na odborníky. Doporučujeme osvědčeného profesionála v oboru, firmu www.jis.cz, kde vám ochotně odpoví na všechny otázky a poradí, co je nejlepší přesně pro váš dům.

About angelo

Leave a Reply