Domů / Dům a byt / Radíme s výběrem kočárku po dítě

Radíme s výběrem kočárku po dítě

_files_variant_variant_13087639.jpg_800_600Na přípravě dětského pokojíčku jste se již dostatečně vyřádili a netrpělivě čekáte na termín porodu a na to, až budete doma moci uvítat vaše dítě. Ještě než se tak stane, je třeba zařídit jednu důležitou věc. Musíte vybrat pohodlný kočárek. Nevíte si s tím rady? Nevadí, připravili jsme pro vás návod, jak vybrat vhodný kočárek a podíváme se i na osvědčené značky.

Základní kritéria výběru kočárku

Nejdříve ze všeho je třeba vybrat typ kočárku. Existují klasické kočárky s hlubokou korbou a také tzv. trojkombinace. Klasické kočárky mají vždy o něco větší i hlubší korbu, což je pro miminko žádoucí. Jakmile ale začne vaše dítko sedět, je třeba koupit kočárek jiný. Navíc je třeba dokoupit ještě autosedačku. Výhoda trojkombinací je ta, že získáte současně autosedačku, hlubokou korbu i golfky. Korba ale bývá menší. Dobře si tedy rozmyslete, jaké variantě dáte přednost.

TIP: K velmi populárním výrobcům klasických kočárků patří česká společnost Patron. Kočárky Patron jsou praktické a mají decentní design. Dobrou volbou jsou také kočárky Firkon.

Pozor na kolečka

U každého kočárku jsou velmi důležitá kolečka. Ta musí konstrukčně odpovídat terénu, ve kterém se s kočárkem budete nejčastěji pohybovat. Pokud víte, že budete většinou jezdit ve městě, vybírejte kočárek s menšími otočnými kolečky. Usnadní manipulaci s kočárkem i najíždění na obrubníky apod. Naopak do terénu jsou lepší kolečka větší a nafukovací. Jejich součástí by mělo být odpružení, aby eliminovalo nárazy. Kočárky s nafukovacími koly nabízí například výrobce Camarelo. Kočárky Camarelo jsou oblíbené i pro jejich moderní design.

Myslete prakticky

Kočárek by měl být praktický pro vás i pro vaše dítko. Je vhodné, aby šel lehce skládat a hodit se budou i doplňky jako spodní košík pro dokládání věcí, držák na deštník, pláštěnka aj. Bohatý výběr kočárků od prověřených výrobců najdete na AAAkočárky.cz.

O angelo

Zanechte zprávu