Domů / Dům a byt / Rekonstrukce koupelny

Rekonstrukce koupelny

Na štěstí v nenávratnu jsou doby, kdy jsme snili o nádherné koupelně při prohlížení zahraničních katalogů. Dnes již není ideální koupelna nerealizovatelným přáním. Zrekonstruovat si můžete jakoukoliv koupelnu podle vlastních představ, nebo k tomu můžete využít specializované firmy, které vám vyhotoví návrh ve 3D provedení.

Vy si pak můžete tento návrh korigovat a upravovat podle své fantazie. Rekonstrukce koupelny můžete využít i k tomu, abyste si ji vybavili nejmodernějším zařízením a prvky, které zvýší komfort a pohodlí koupelny.

Vyhřívaná podlaha (podlahové topení)

Ta se dnes stává běžným standardem, byť stojí více peněz. Vystoupit po koupeli z vany či ze sprchového koutu na vyhřátou podlahu je příjemné. Můžete se v klidu osušit a třeba se zkrášlovat před zrcadlem, aniž byste se museli obouvat nebo na zem cokoliv pokládat. Tento komfort vám zajistí podlahové topení, jehož výhodou je sálavé teplo rozložené do celé koupelny. Pokud budete v koupelně chtít instalovat podlahové vytápění, musíte počítat s tím, že tloušťka podlahy bude díky teplovodním trubkám vyšší, než například v případě vytápění elektřinou.

Otopný žebřík

Jeho zabudování si dnes můžete dopřát i ve staré koupelně. Otopný žebřík lze dnes pořídit za nízké ceny a jeho montáž je snadná. Jedná se vlastně o topné těleso, které oceníte nejen při koupání v chladnějším období, ale také při sušení ručníků, osušek či drobného prádla. Pomocí manuálního nebo termostatického ventilu si můžete nastavit potřebnou teplotu nebo načasovat jeho zapnutí. Jako příslušenství k topnému žebříku si můžete pořídit elektrické topné tyče, madla na ručníky nebo věšáky.

Osvětlení

Koupelnová svítila musí splňovat přísnější parametry bezpečnosti z hlediska vlhkého prostředí. Kromě hlavního stropního světla jsou dnes velmi populární bodovky nebo lampičky s LED žárovkami. Lampičky se nejčastěji umísťují u zrcadel nad umyvadly. Stejně jako bodovky je lze natáčet v požadovaném směru. Abychom eliminovali stíny vrhané částmi obličeje například při holení nebo líčení, je lépe tato lokální svítidla umístit po stranách zrcadla než nad ním.

Další doplňky

Koupelnu bez zrcadla si neumí nikdo představit. Na dnešním trhu si vyberete nejrůznější druhy, kterými svou koupelnu nejen zvelebíte, ale některá z nich jsou vybavena příslušenstvím, které ve vlhké koupelně oceníte. Největším problémem bývá zamlžování zrcadel, kterého se zbavíte pořízením topné fólie zabraňující zamlžení.

 

Dalším doplňkem může být zrcadlo s podsvícením. Pořídit si můžete také integrované digitální hodiny nebo bezdotykový spínač světla či další doplňky, které vám zpříjemní chvíle strávené v koupelně a zvýší její komfort.

O

Zanechte zprávu