Home / Doporučujeme / Řezání vodním paprskem

Řezání vodním paprskem

Řezání vodním paprskem je technika, která  rozděluje materiál čistě, efektivně a s minimálním dopadem na okolí. Přírodní odolnost a síla vody inspirovala vznik technologie, která dnes mění průmyslový svět.

Vodní paprsek používaný k řezání je tvořen vodou a abrazivními částicemi. Jeho síla se zvyšuje pod vysokým tlakem, který může dosáhnout až 6 000 barů a v kombinaci s abrazivními částicemi, jako je granátový písek, se stává vodní paprsek schopným řezat téměř jakýkoliv materiál od pěny až po tvrdou ocel.

Složité a detailní výřezy

Jakmile se voda dostane pod vysoký tlak, je směřována skrze trysku o průměru srovnatelném s lidským vlasem.

Tento úzký paprsek pak může být navedený po požadované trajektorii řezu s pomocí počítačem řízených strojů, kteří zajišťují jeho pohyb s neuvěřitelnou přesností.

 Díky tomu je řez vodním paprskem ideální pro složité a detailní výřezy v materiálech, které by jiné metody mohly poškodit.

Díky přesnému řezu a absenci tepelného poškození, které je typické pro laserové nebo plazmové řezání, je možné zachovat integritu materiálu a zároveň splnit všechny požadavky na přesnost a kvalitu.

Přesnost a ekologická šetrnost

Řezání vodním paprskem je nejen přesné, ale také ekologické. V porovnání s jinými metodami, jako je laserové řezání, nevznikají žádné škodlivé plyny nebo kouř. Voda a abrazivní materiál použité při řezání mohou být recyklovány a znovu použity, což snižuje odpad a zvyšuje udržitelnost procesu.

Řezání vodním paprskem je i metodou, která šetří materiál. Díky své vysoké přesnosti a schopnosti řezat velmi blízko u sebe, je možné maximalizovat využití materiálu a minimalizovat odpad. To vede nejen k nižším nákladům na materiál, ale také k větší efektivitě výroby.

Řezání vodním paprskem je technika, která dokáže spojit sílu přírody s nejnovějšími technologickými vymoženostmi.

About angelo

Leave a Reply