Home / Doporučujeme / Samostmívací kukly jsou nejlepší ochranou zraku a dýchacích cest

Samostmívací kukly jsou nejlepší ochranou zraku a dýchacích cest

Vybrat svářečku je první zádrhel. Druhý nastává ve chvíli, kdy máte v plánu vybrat si svářecí kuklu. Těch totiž existuje podobně velké množství jako svářeček, a pokud vybíráte poprvé, můžete se dostat do úzkých. Která bude nejlepší pro vaše potřeby?

Nejlevnější svářecí kukly mívají tmavé sklo, po každém použití svářečky je tedy musíte sundat, abyste si mohli prohlédnout výsledný svár. Právě proto jsou v dnešní době tak populární samostmívací kukly. Pokud hledáte kuklu na sváření, jinou než samostmívací si snad ani nepořizujte.

Samostmívací kuklu nemusíte sundávat

Šetří čas a je mnohem pohodlnější na používání. Samostmívací kuklu totiž můžete mít nasazenou na hlavě celou dobu. Když svářečku nepoužíváte, je přes ni normálně vidět. Jakmile používáte svářečku, sklo se automaticky ztmaví. Lepší varianty dokážou navíc chránit i vaše plíce.

Jak funguje automatické ztmavování?

Samostmívací kukly nemají sklo v pravém slova smyslu, jde totiž o elektronickou kazetu s LCD displejem. Ten je sice normálně průhledný, ale jakmile čidlo zaregistruje zapálení elektrického oblouku, displej ztmavne. Displej je z tekutých krystalů, které jsou velmi rychlé. Ztmavnutí je tedy záležitostí 0,00005 sekundy.

Co byste měli vědět o samostmívacích kuklách

Ačkoliv jsou vychvalované do nebes, mohlo by se stát, že budete z koupě této kukly zklamaní. Ještě před nákupem byste tedy měli vědět:

Jsou vhodné pro MIG/MAG i TIG svařování, avšak pro metodu TIG potřebujete kvalitní kuklu s nastavitelnou citlivostí senzoru.

Vyvarujte se kukel, na jejichž displeji jsou světlejší pruhy či skvrny, kazí to zrak při svařování.

Tip: Kvalitní samostmívací kukly pořídíte v e-shopu Pantermax.

Samostmívací kukly jsou dnes již samozřejmostí. Pokud si zakoupíte sadu svářečky i s vybavením, pravděpodobně bude v balení právě samostmívací kukla. Třeba invertorová svářečka MIG230LCD prodávaná v setu ji obsahuje.

About angelo

Leave a Reply