Home / Dům a byt / Snadná renovace schodiště díky moderním obkladům schodů

Snadná renovace schodiště díky moderním obkladům schodů

Schodiště plní v domě nejen praktickou funkci spojení pater a jednotlivých částí stavby, ale také je výrazným designovým prvkem. Proto bychom měli jeho výběr dobře uvážit, aby se do architektonického řešení domu hodilo a dobře do interiéru zapadlo. Pokud se nám staré schodiště už nelíbí, můžeme přistoupit k jeho renovaci. Dnes můžeme poměrně s minimem prostředků vytvořit nádherné schody, které budou vypadat jako nové. Stačí vědět, jak na to, a oslovit správné odborníky, pokud si na to netroufáme sami.

Vylepšete vzhled vašeho schodiště jednoduše a bez bourání

Schodišťový systém TopStep umožní nejen renovaci schodiště, ale také vylepšení vzhledu toho nového. Nemusíte nic bourat a jde to snadno a rychle i bez stavebních úprav. Hodí se na schody betonové, dřevěné, kovové i kamenné. Můžete díky němu také vyrovnat nerovnosti, které se na schodištích občas vyskytnou. Staré schody vypadají mnohdy neutěšeně, kazí vzhled domu, hůře se udržují a nejsou ani tak bezpečné. Pokud ale nejsou v úplně dezolátním stavu, není třeba je kompletně měnit. To je totiž nákladné, vznikne spousta nepořádku a ztíží to na nějakou dobu chod domácnosti.

n_5385beaa0f82aObložení schodů zvládne i šikovný kutil

Základním prvkem schodišťového systému TopStep je obklad schodu. Ten se skládá z kvalitní MDF desky, pokryté vrstvou vysokotlakého laminátu. K dokonalosti výsledek dovede hliníková vyrovnávací lišta. Velkou výhodou je, že spoje se nevyskytují ani na ploše schodu ani na jejich hraně. Montáž je čistá, rychlá, na principu stavebnice a zručný kutil zvládne renovaci schodiště většinou sám. Získáte elegantní a moderní architektonický prvek do vašeho bydlení nebo firmy. Nejprve je nutné staré schody očistit a poté přimontovat hliníkovou lištu přesně v rovině. Na stěny podél schodiště se přilepí bočnice. Následuje připevnění postupnic a na lištu se upevní schodové nášlapy.

Nové schody vás potěší v mnoha směrech

Schodiště se dá snadno sladit s nábytkem nebo podlahami díky široké nabídce dekorů. Jistě vás potěší informace, že údržba nových schodů bude mnohem jednodušší a zabere méně času. Materiál je odolný vůči otěru, nárazům i UV záření.

About angelo

Leave a Reply