Domů / Nářadí / Těžká práce bez námahy

Těžká práce bez námahy

Vyvážečka-dřeva-Vahva-Jussi-462x340Práce v lesnictví je všeobecně považována za nejtěžší vůbec. Nejde pouze o fyzicky náročnou práci, jíž manipulace s dřevem jistě je, ale zejména o nepřístupnost lesního terénu, který bývá mnohdy největší překážkou. Zatímco v dobách minulých se dřevo z lesa sváželo koňským povozem, dnes máme na výběr z pokročilé lesnické techniky, jež práci výrazně ulehčuje.

Když se pokácí strom, je nutné ho posléze vyvést z lesa a právě tato práce je na celé proceduře kácení stromů možná ta nenáročnější. Naštěstí žijeme v době jednadvacátého století, a tak máme na výběr z pokročilé těžebně-dopravní techniky. Jednou z metod přibližování dříví z lesa je sortimentní metoda přibližování. V současné době je tento způsob nejpoužívanější, neboť splňuje neustále se zvyšující nároky odběratelů na kvalitu a čistotu dodávaného dříví. Sortimentní metoda spočívá v tom, že pokácené stromy jsou očištěny od větví a rozřezány na požadované velikosti již na místě kácení a následně jsou speciální technikou odvezeny z lesa. Odborníkem na onu zmiňovanou techniku je značka Farma a Vahva, které jsou ve svém oboru naprostými profesionály. Tyto značky lesnické techniky nabízejí vyvážečky na dřevo, a to jak pro jednotlivce, tak i pro profesionální lesnické firmy.

Jak vybrat správnou vyvážečku dříví

Jak už jsme avizovali, vyvážečky dříví nabízejí firmy Farma i Vahva. Vyvážečky dříví bychom mohli rozdělit dle různých hledisek, nejvýznamnějším z nich je samozřejmě jejich nosnost. Než si lesní techniku na svážení dřeva pořídíme, musíme si uvědomit, kolik práce od ní budeme vyžadovat. Jinou vyvážečku si pořídí soukromý zemědělec, který vlastní malý lesík za domkem a zcela jiný stroj budou požadovat velké lesnické firmy.

Pro soukromníky a malé hospodáře

Pro zapálené kutily i malé hospodáře jsou určené nejmenší vyvážečky. V této kategorii nalezneme sklápěcí přívěsy s hydraulickým nakládacím ramenem i bez něj, dále také přívěsy určené k závěsu za čtyřkolku i malotraktor. Nespornou výhodou těchto malých vyvážeček je bezkonkurenční propustnost lesním terénem.

Technickým pokrokem k lehčí práci

Samostatnou kategorii tvoří velké vyvážečky, které slouží především profesionálním účelům lesnických firem. Tyto vyvážečky uvezou náklad dříví v rozmezí od šesti do šestnácti tun. Součástí všech vyvážecích přívěsů je hydraulická ruka, která sebere mohutné kmeny pokácených stromů.

Kvalita z Estonska

Z velké nabídky vyvážecí lesní techniky, kterou nalezneme na stránkách společnosti JPJ Forest, s. r. o. , jmenujme například profesionální vyvážečku Vahva Jussi 400, jež se může pochlubit poctivou estonskou výrobou a profesionálním vlekem umožňující zapojení za čtyřkolku i malotraktor. Tu a mnoho dalších naleznete právě na stránkách Vyvážečkadřeva.cz.

Ulehčete si náročnou práci v lese díky profesionální lesnické techniky.

O angelo

Zanechte zprávu