Home / Doporučujeme / Trápí vás ucpaný odpad? Poradíme vám co s tím

Trápí vás ucpaný odpad? Poradíme vám co s tím

Neodtéká voda z vaší vany či umývadla tak, jak by měla? Zvedá se vám v toaletní míse po spláchnutí hladina vody? Pak zřejmě budete mít ucpaný odpad. Poradíme vám, jaké kroky byste měli učinit ještě před tím, než na pomoc pozvete profesionály. 

Ucpaný odpad rozhodně není příjemnou záležitostí. Kanalizace je ve své podstatě velmi sofistikovaným systémem. Problémem ovšem je, že do potrubních rozvodů odvádějících odpadní vody prakticky ze všech nemovitostí není vidět. A znáte to, co není na očích, nebývá ani na mysli. Kanalizace se tak postupně zanáší usazeninami, až se ucpe a stane se neprůchodnou. Stalo se to i vám? Nevěšte hlavu a pokuste se nejdříve učinit následující kroky. 

Přizvěte na pomoc gumový zvon

Snad každý má doma gumový zvon, který k uvolňování ucpaného odpadu primárně slouží. Proto jej neváhejte použít. Vanu zašpuntujte a ucpěte i její přepadový otvor. Následně ji odšpuntujte a na dané místo přiložte gumový zvon, zpod kterého nesmí unikat vzduch. A začněte pumpovat. Vzniklý podtlak by měl ucpané trubky uvolnit. 

Rozeberte sifon

Nestalo se tak? V tom případě se pokuste rozebrat sifon. Postavte do něj vhodnou nádobu, rozšroubujte ho, nechte z něj odtéct vodu a pečlivě jej vyčistěte. 

Vsaďte na chemii

Není-li problém ani v ucpaném sifonu, vsaďte na chemii. Na většinu problémů s odpadem zabírá hydroxid sodný neboli louh, jejž seženete v drogerii ve formě malých granulí. Ty jednoduše v patřičném množství nasypete do odpadu, zalijete horkou vodou, necháte po určitou dobu působit a spláchnete proudem studené vody (postupujte přesně podle návodu uvedeného na obalu). 

Dbejte na prevenci!

Problémům s kanalizací a odpadem je samozřejmě lépe předcházet než je řešit. Do kanalizace nikdy nevyhazujte nic, co do ní nepatří, což je jen a pouze toaletní papír. Do toaletní mísy tak nepatří dámské hygienické potřeby ani nedopalky od cigaret, zkrátka nic. 

Pozor na tuk!

Snad ze všeho nejhůře si odpadové roury rozumí s tukem. Ten nejenže do odpadu nevylévejte, ale pozor si dávejte i při mytí nádobí. Pánev od tuku například před samotným mytím nejprve minimálně dvakrát vytřete kuchyňskou utěrkou a až poté ji umyjte. 

Obraťte se na profesionály

A pokud nic z výše uvedeného nezabere, nebo v případě ucpaného odpadu ve velkých objektech vám zřejmě nezbude nic jiného než se obrátit na profesionály, které najdete například ve společnosti společnost HERČÍK a KŘÍŽ, spol. s. r. o. Na internetu hledejte pod odkazem čištění kanalizace Praha, nebo čištění odpadů Praha. Ti jsou totiž téměř stoprocentní zárukou, že vaše odpadové roury budou co nevidět opět průchozí. 

About angelo

Leave a Reply