Home / Doporučujeme / Vinylové, laminátové, nebo dřevěné podlahy?

Vinylové, laminátové, nebo dřevěné podlahy?

Pokud plánujete rekonstrukci interiéru, začněte rovnou od podlahy, a to doslova. Současný trh je však rozmanitý a nabízí vám nepřeberné množství materiálů. Záleží pouze na vašich představách a preferencí, protože každému vyhovuje naprosto jiná podlahová krytina. V následujících řádcích vám prozradíme více informací o vinylu, laminátu i dřevu.

Svým designem a přirozeným vzhledem si vás podmaní dřevěné podlahy, které jsou však pro některé jedince cenově nedostupnou záležitostí.

Jaký je rozdíl mezi laminátem a vinylem?

Zásadní odlišnosti jsou ve složení, přičemž u laminátové podlahy se používá několik vrstev, které se k sobě lepí. Jedná se o spodní vyrovnávací vrstvu, lepenou dřevotřískovou desku, dezénovou vrstvu s dekorem a poslední transparentní vrstvu.

Pokud vás zajímají spíše vinylové podlahy, tak ty se vyrábí z polyvinylchloridu, což je pevný a měkčený plast s mnoha přednostmi. Vyznačuje se totiž vysokou odolností vůči vlhkosti i poškození, takže se nemusíte obávat toho, že byste po několika měsících museli podlahovou krytinu obměňovat. Vinyl je také příjemně hřejivý.

Dřevěné podlahy toho vydrží hodně

V oblasti podlahových krytin však kraluje dřevo, protože parkety jsou vysoce odolné vůči poškození a jsou charakteristické dlouhou životností. Pokud se vám po několika letech přestane dřevěná podlaha zamlouvat, nemusíte ji nutně vyměňovat, protože stačí pouze renovace dřeva.

Jestliže hledáte dodavatele podlahových krytin, podívejte se do nabídky, kterou má podlahové studio Brno. SUPELLEX má i vlastní showroomy, kde zhlédnete produkty na vlastní oči. Budete nadmíru spokojení nejen s přístupem personálu, ale také kvalitou materiálu a cenovou politikou.

About angelo

Leave a Reply