Home / Doporučujeme / Vyberte správné paletové vozíky pro perfektní fungování firmy

Vyberte správné paletové vozíky pro perfektní fungování firmy

Součástí logistiky i obyčejného přepravování materiálu z jednoho konce haly na druhý jsou paletové vozíky. Jejich existence výrazně usnadňuje manipulaci s těžšími předměty. Výborně se hodí do malé dílny, ale i do velkého skladu, kde je potřeba maximálně využívat regály i na vyšších policích.

Praktické ruční paletové vozíky do malých i větších provozů

Naprostým základem jsou ruční paletové vozíky. Představují skladnou a cenově nenáročnou variantu, jak usnadnit a zjednodušit přesun věcí umístěných na paletě. Tyto vozíky nevyžadují žádnou speciální údržbu ani nejsou složité na ovládání. Přesto jsou výbornou pomůckou do malých i větších podniků. Oceníte je pro snadnou nakládku a vykládání a pro nejrůznější víceméně menší přesuny.

Elektrické vysokozdvižné vozíky pro větší efektivitu

O něco lepší výkonnost a širší možnosti využití nabízí elektrické vysokozdvižné vozíky. Díky pohonu dokážou rychle překonat delší vzdálenost a hodí se pro manipulaci s předměty na vyšších policích regálu. Jejich vyšší pořizovací cena a nároky na obsluhování však mohou znamenat překážku pro používání v malých firmách. Ze své podstaty se velmi hodí především pro velké sklady, haly a na skutečně časté používání. Se správnou a pravidelnou údržbou nabídnou dlouhou životnost, takže jejich pořízení se rozhodně vyplatí.

Kladkostroje pro těžká břemena

Dalším druhem manipulační techniky jsou například kladkostroje. Ty se vyskytují v elektrické i ruční variantě. Bez problémů je tak využijete i na místech, kde zrovna není zavedena elektřina. Uplatní se v rámci montážní linky, v autodílně a při podobných činnostech, kdy je potřeba zvedat těžká břemena pro lepší výchozí podmínky pro následnou manipulaci. Díky jednoduché konstrukci potěší minimálními náklady na údržbu a spolehlivým provozem.

About angelo

Leave a Reply