Domů / Dům a byt / Vybíráme kuchyňského robota

Vybíráme kuchyňského robota

Kuchyňský robot je v domácnosti nemalým pomocníkem. Dokáže sekat, hníst, drtit, mlít, strouhat, krouhat i krájet, ale nemusí vždy umět vše dohromady. Možná i vy, tak přijdete na to, že jste chtěli využít pouze dvě funkce namísto pěti až sedmi. Před nákupem je tedy potřeba si uvědomit, k jakému účelu ho doma budete využívat. Někdo shání kuchyňského robota na sekání zeleniny, jiný v něm chce mixovat tekuté šťávy.

Kvalita versus cena

Kuchyňský robot a jeho cena úzce koresponduje s kvalitou. Nejlepší kuchyňští roboti se většinou neprodávají pod cenou 4 000 Kč. Koupíte -li levnější, zjistíte, že vám provedení v umělé hmotě dobře neposlouží nebo poslouží jen v omezené míře. Slibovaná reklama sice poukazovala na snadné tvarování zeleniny a její překrojení bez obtíží, ale v praxi je tomu jinak. Krájet jde z tuha a umělá hmota může pod silou vašich dlaní dokonce prasknout. Nejvýhodnějším řešením je pořízení kuchyňského robota v nerez kovu a se skutečně výkonným motorem nad 500 wattů. Kuchyňský robot, který ztroskotá na množství, jež potřebujete umlít nebo nasekat, je vám v závěru k ničemu.

Kde ho koupit

V kamenné prodejně máte lepší možnost si kuchyňský robot prohlédnout do detailu. Na internetu přesně nepoznáte, zda jsou jednotlivé díly praktické nebo se jen tak tváří. Nicméně rozumným řešením je podívat se na kuchyňský robot v kamenném obchodě a poté ho objednat na internetu. Ceny jsou tam většinou za stejný produkt skutečně levnější.

Jak si zajistit pohodlí při práci

Komfort uživatele přichází s plnou výbavou, která není náročná na výměnu. Nespočet misek a dalších sekacích nožů, by vám mohlo znepříjemnit život, i co se týče mytí. Někdy méně, znamená více. Většina uživatelů si pochvaluje multifunkční rameno s několikastupňovým pohonem a optimalizací výkonu, zpracuje klidně i kilo mouky a zcela bez problémů.

Na trhu se objevují kuchyňští roboti, kteří umí rozeznat druh suroviny a podle toho regulovat rychlost šlehání. Zní to jako z pohádky, ale plná automatičnost dnešní doby má plno podob.

Dobrým řešením je koupě robotu, který krásně přilne ke kuchyňské lince pomocí přísavek. Kdo už teď ovšem ví, že nechce, aby mu kuchyňský robot stál na lince, může tuto funkci s čistým svědomím vynechat. Neměla by mu však chybět vytrvalost a stabilita. Také dokoupit příslušenství by neměl být problém ani po čase.

O

Zanechte zprávu