Home / Nářadí / Vybíráme vhodný pracovní stůl do dílny

Vybíráme vhodný pracovní stůl do dílny

Pustili jste se do zařizování dílny? V tom případě se určitě neobejdete bez dílenského nábytku a v neposlední řadě ani bez pracovního stolu neboli ponku. Od toho vyžadujte kvalitní dílenské zpracování, funkčnost a určitou estetickou hodnotu – vždyť i prostředí dílny může vypadat přitažlivě. Jak si počínat při výběru ponku, na co si dát pozor a na koho se obrátit, vám prozradíme v následujících řádcích.

Jak vypadá ideální pracovní stůl?

Mezi základní parametry, na které byste při výběru pracovního stolu do dílny měli brát zřetel, je jeho výška. Ponk by měl být dostatečně vysoký, abyste při práci nemuseli namáhat záda a zároveň nestáli na špičkách.

K dalším aspektům patří rozměry stolu a pracovní desky. Přihlédněte k dispozicím volného prostoru v dílně a pořiďte si stůl, který je dostatečně velký, ale nezabere zbytečně moc místa. V praxi záleží na specifickém využití stolu, tedy práce, kterou budete na pracovní ploše dělat.

Součástí pracovního stolu mohou být i šuplíky a skříňky. Pokud se v dílně pohybují i další osoby, zvažte uzamykatelné prvky. Stůl vám poslouží jako úložný prostor na nářadí, dokumenty a spoustu dalších věcí, které chcete mít vždy po ruce. Alternativou je závěsný panel na nářadí a příslušenství.

A konečně i mobilita – k mání jsou pracovní stoly do dílny na kolečkách. Budete-li se častěji přemisťovat po dílně, stoprocentně vám toto řešení přijde vhod.

1200Špičkové pracovní stoly se vyrábí i u nás

Na závěr jsme si nechali konkrétní tip. Široký sortiment kvalitního dílenského nábytku seženete na www.nabytek-polak.cz. Český výrobce POLAK CZ s.r.o. disponuje vlastním vývojovým oddělením a moderní závodem s automatizovanými výrobními linkami. Dílenský nábytek je vzájemně kompatibilní a vhodný pro všechny druhy provozů a dílen. V nabídce najdete široké spektrum pracovních stolů s množstvím volitelných prvků – vyberete si ponk, který plně odpovídá vašim potřebám.

About angelo

Leave a Reply