Home / Dům a byt / Vybíráme vrtačku do domácí dílny

Vybíráme vrtačku do domácí dílny

Velice často bývá kamenem úrazu výběr vrtačky pro domácí kutilskou dílnu. Zatímco někteří si potrpí na přiměřený poměr kvalita a cena, jiní upřednostňují vyhlášené a přední značky bez ohledu na pořizovací cenu. U vrtačky, kterou budete používat den co den, byste měli dbát především na dlouhou životnost. A zde na scénu přichází profesionální řady výrobců Bosch, DeWalt či Festool.

V první řadě se budete rozhodovat, zda investovat do vrtačky akumulátorové anebo elektrické. Obě varianty mají své přednosti a úskalí.

Akumulátorová vrtačka

V domácnostech, na chatě či v dílně si naprosto vystačíte s akumulátorovou vrtačkou, která je napájená z vlastního článku. Od něj se odvíjí celkový výkon, pracovní doba a doba nabíjení nářadí. Ostatní parametry jsou takřka srovnatelné jako u elektrické vrtačky. Akumulátorová alternativa má jednu velkou výhodu. Nepotřebuje elektrické napájení a kabel, tudíž je naprosto mobilní. Můžete ji využít především tam, kde nemáte přístup k elektrické síti.

Rozhodujícími faktory při výběru budou hmotnost, výkon, kapacita akumulátoru, jeho životnost, doba nabíjení a další.

Elektrická vrtačka

K častějšímu využití je vhodná elektrická vrtačka, ať už vrtáte do dřeva, plastu, kovu či jiného materiálu. Už samotný název napovídá, že nářadí je napájeno ze sítě, což má také svou výhodu. Můžete vrtat, jak dlouho chcete, aniž byste museli zohledňovat stav a životnost baterie. V určitých situacích pro vás může být nepraktická délka napájecího kabelu.

U elektrické vrtačky vás bude zajímat zejména příkon, který rozděluje tuto skupinu nářadí na malé (300 – 500 W), střední (500 – 800 W) a velké vrtačky (800 – 1200 W).

Širokým produktovým portfoliem se pyšní internetový obchod Jadal.cz, ve kterém si vyberete vrtačku podle svého gusta. Ať už jste profesionálem anebo amatérem, s pracovním nářadím z této online prodejny se vám bude pracovat velice dobře.

About angelo

Leave a Reply