Home / Energie / Ještě jste nenašli vhodný pracovní oděv? Poradíme vám

Ještě jste nenašli vhodný pracovní oděv? Poradíme vám

Každá práce vyžaduje svůj specifický pracovní oděv. Pro bankéře je pracovním oděvem dobře padnoucí oblek a kravata, pro lékaře bílý plášť pro dělníka v továrně to jsou montérky. Zvláště pro manuálně pracující je pracovní oděv nezbytným ochranným prostředkem, jehož účelem je nejen ochrana před působením olejů, maziv, barev a dalších produktů na lidské tělo, ale především pomáhat předcházet pracovním úrazům, nebo alespoň do značné míry zmírnit jejich následky.

Důležité je, aby byly pracovní oděvy maximálně pohodlné, aby pracovníka neomezovaly při jeho činnosti a samozřejmě, aby byly adekvátní konkrétnímu výkonu povolání. Například profese ve zdravotnictví či gastronomii jsou typické bílým oblečením, které je jednak výrazem čistoty a hygieny, a jednak je tak usnadněno praní těchto oděvů. Naopak v továrním prostředí by bílá barva neobstála, a proto se pro pracovní oděvy v takzvaných černých oborech nejlépe hodí pracovní oděv v barvě modré, případně černé nebo jiném barevném odstínu.

Pracovní oděv pro volné chvíle

Velká spousta lidí se ve svém volném čase věnuje nejrůznějším manuálním činnostem. Ať jsou to práce na zahradě, v dílně či garáži, vždy je dobré mít na sobě pohodlný pracovní oděv. V poslední době se velké oblibě těší různé typy montérkových oděvů, především pracovní kalhoty s „laclem“. Kutilové u nich oceňují množství kapes pro drobné pomůcky a nářadí, ale také to, že mají při práci chráněna záda a kříž před chladem.

Bohatý sortiment

V eshopu Celar.cz je pestrá nabídka konkrétních pracovních oděvů, ale i nejrůznějších doplňků. Každé řemeslo a každá činnost vyžaduje určité oblečení. Nemluvíme přímo o uniformitě, ovšem například pro myslivce je typická a charakteristická zelená barva, stejně jako pro zdravotníka barva bílá. Sortiment eshopu Celar nabízí pracovní oblečení nejen pro tyto dvě profese, ale i pro chemiky, kuchaře, pracovníky v dopravě a jiné. Rovněž výběr doplňků, jako jsou pracovní boty, rukavice, pokrývky hlavy, či funkčního prádla uspokojí každého zákazníka.

About

Leave a Reply