Home / Doporučujeme / Chemická kotva a montážní pěna – nezbytní pomocníci

Chemická kotva a montážní pěna – nezbytní pomocníci

Při drobných opravách, při rekonstrukcích a také při stavbách většího rozsahu, se neobejdeme bez praktických pomůcek, které nám práci jednoznačně usnadňují. Jedním ze segentu, kde takové přípravky a pomůcky můžeme najít, je stavební chemie.

Pod tímto označením můžeme najít řadu skvělých produktů pro využití ve stavebnictví nebo v hobby odvětví. Dnes si představíme dva nejznámější zástupce – jeden je z oboru kotvící techniky, druhý patří do kategorie montáží.

Chemická kotva

S pojmem chemická kotva se setkal určitě každý, kdo se pstil do jakékoli činnosti v bytě domě, na zahradě nebo při rekonstrukci. Je to ideální prostředek všude tam, kde nelze pro kotvení objektů nebo předmětů použít klasickou hmoždinku. Chemická kotva po své aplikaci vytvoří velice pevný spoj, často pevnější než je samotný materiál. Kvalitní chemickou kotvu koupíte v každém Hobby Marektu nebo ve specializované prodejně.

Montážní pěna

Druhým praktickým pomocníkem na stavbách je montážní pěna. Tento produkt má řadu modifikací, prodávají se montážní pěny určené pouze pro specifický účel.

Montážní pěnu lze také použít jako kotvící prvek, resp. spíše jako lepidlo. Trubičková montážní pěna se často používá jako výplňová hmota všude tam, kde nelze použít zdivo nebo podobný materiál.

Oba zmíněné produkty – chemickou kotvu a montážní pěnu – vyrábí řada renomovaných výrobců stavební chemie.

 

About angelo

Leave a Reply