Home / Dům a byt / Zrcadlo by mělo ladit se svým okolím

Zrcadlo by mělo ladit se svým okolím

Zrcadlo je velice důležitý doplněk, který by neměl chybět v žádné domácnosti. Určitě minimálně jedno máme doma všichni. Spíš více, neboť kromě koupelny je vhodné ho mít rovněž v předsíni, ale třeba i v ložnici a v dětském pokoji.

Na trhu je spousta typů zrcadel a při jeho výběru bychom měli mít určitou dávku představivosti, jinak nad výsledkem zapláčeme.

Umíte si představit, že do místnosti v secesním stylu namontujeme zrcadlo ve žlutém, umělohmotném rámu jen proto, že se nám za výlohou strašně líbilo?

Zrcadlo musí ladit

Přesně tak. Zrcadlo musí ladit s interiérem, musí se tam hodit svou velikostí, tvarem, ale i zvoleným rámem. I když tam, kde jsou výrazné prvky, je lepší zvolit zrcadlo bez rámu.

Zrcadlo vybíráme podle jeho funkce, jakou bude mít po své instalaci a mělo by být vždy v souhře s okolním nábytkem.

Se zrcadlem se dá v bytě doslova kouzlit, kromě své základní funkce, nám může zvětšit a zesvětlit pokoj, když instalujeme např. dvě zrcadla proti sobě, vytvoříme dojem nekonečného pokoje.

Zrcadlo do koupelny

Tady je zrcadlo nutností, a i kdyby jinde v celém bytě nebylo, tak zde určitě, vždyť tu provádíme základní hygienu, vytváříme si účes, upravujeme svůj zevnějšek.

V koupelně je zvýšená vlhkost i teplota vzduchu a s tím musíme při výběru zrcadla počítat. Rozhodně sem nepatří zrcadlo v neošetřeném dřevěném rámu, protože v těchto podmínkách začne rám plesnivět, stejně jako v kovovém rámu, kdy zase bude korodovat.

Volíme především velké zrcadlo, které může být zhotovené na míru a vlepené do vynechaného prostoru mezi obkladačky, a tudíž nepotřebujeme rám.

Dnes si můžeme vybrat zrcadla do koupelny již s integrovanou poličkou, případně zabudovanými světly. Pro náročné jsou k dispozici i zrcadla s dotykovým senzorem.

Zrcadlo do předsíně

V předsíni by zrcadlo rozhodně chybět nemělo, a navíc pořádně velké, v kterém uvidíme celou naši postavu. Je to poslední možnost, jak se vidět a zkontrolovat si, jak vypadáme, než vyrazíme na veřejnost.

Zrcadlo zde instalujeme tak, abychom si mohli v pohodě od něj poodstoupit a prohlédnout se. Kromě toho nám zrcadlo opticky zvětší předsíň. Zvolit sem můžeme zrcadlo i volně stojící, pokud na to máme prostor.

Zrcadlo do ložnice

Tak tady záleží na každém, jak to esteticky cítí, a kde chce mít zrcadlo umístěné. Může být s toaletním stolkem, ale také na dveřích skříně, na zdi nebo dokonce na stropě, každému podle jeho chuti, fantazii se meze nekladou.

Zrcadlo pro děti

Zrcadlo v dětském pokoji, proč ne? Potěšíme tím hlavně malé princezny. Důraz v tomto směru klademe na to, aby bylo barevné, veselé, ve zvláštním tvaru, třeba oblíbeného zvířátka… A také myslíme na bezpečnost čili zrcadlo pevně přidělat a použít nerozbitné sklo. Chceme-li našeho potomka skutečně u zrcadla pobavit, vybereme taková, která deformují obličej, postavu. O zábavu bude postaráno.

About

Leave a Reply