Home / Doporučujeme / 5 tipů na okrasné kameny v domácnosti

5 tipů na okrasné kameny v domácnosti

Každý z nás chce mít prostředí kolem sebe co možná nejvíce stylové a pokud možno ryze přírodní. Kámen je čistě ekologickým materiálem, jejž využívali lidé od nejstarších věků. Dnes si bez problémů najde své místo jak ve vnitřních prostorách bytů či rodinných domů, tak i v exteriéru. My se podíváme na celkem 5 alternativ, jež se nabízejí. Třeba se i vy inspirujete a některou z kamenných variací si pořídíte.

Stylové kamenné schody a sokly

Kamenné schody byly v minulosti v exteriéru jediným možným řešením převýšení. Dnes můžete mít i ve vnitřních prostorách krásné kamenné schody díky kvalitním a detailně propracovaných kamenným nášlapům. To samé platí i o soklech, jež v kamenném provedení vypadají hodně dobře. Vybírat je lze jak ve světlých, tak i v tmavších odstínech.

Luxusní kamenné obklady

Podoby kamenných obkladů jsou různé. Oblíbené jsou hladké mozaikové skládačky i drsné obklady hodící se kupříkladu za kamna, případně krbovou vložku. Naším tipem jsou bílé kamenné mozaiky, jež působí čistě a dávají na obdiv svým pravidelným liniím.

Skleněné kameny

Ano, přesně ony patří mezi zcela netradiční kamenné podoby. Ve skleněných nádobách a různobarevném provedení umí oživit i sebefádnější místnost v interiéru.

Okrasné kameny a solitéry

Určitě nelze zapomenout ani na elegantní zahradní kameny, a to hned v několika podobách. Velmi oblíbené jsou tradiční solitérní kameny. Ty mohou velmi dobře sloužit jako skvělé doplnění větší travnaté plochy. Ve světlých i tmavých podobách krásně kontrastují s precizně střiženým pažitem.

Stylová venkovní dlažba a nášlapy

Nechcete na vlastní zahradě betonový komplex! Není divu. Vždyť vám perfektně poslouží i ploché kamenné nášlapy. Umístíte je do trávníku tak, abyste se po nich dostali na dané místo, a doplníte je kamennou dlažbou v pergole.

A kde tento kamenný sortiment zakoupit? Podívejte se na obchodskameny.cz a vyberte si dle libosti.

About angelo

Leave a Reply