Home / Doporučujeme / Bydlení v rodinném domě: Vyplatí se koupit ho, postavit, nebo zrekonstruovat?

Bydlení v rodinném domě: Vyplatí se koupit ho, postavit, nebo zrekonstruovat?

Jestliže plánujete pořídit si vlastní rodinný dům, nejprve byste si měli odpovědět na několik základních otázek. Chcete novostavbu? Starý dům, který si zrekonstruujete k obrazu svému? Případně sháníte pouze pozemek, kde si postavíte objekt vyhovující vašim požadavkům a preferencím? Vybrat si nejlepší variantu opravdu není snadné, protože každá má své přednosti a úskalí.

Výstavba přináší spoustu starostí

Je mnohem jednodušší zadat do vyhledávače „prodej domu Veselí nad Moravou“ či „prodej domu Rožnov pod Radhoštěm“, ale jestliže máte ve svých představách vysněnou vilu, po které prostě toužíte, zřejmě se rozhodnete pro výstavbu. Počítejte však s tím, že tato volba obnáší spoustu starostí a povinnost. V první řadě si musíte sehnat projektanta a potom stavební firmu. Dále vás čeká běhání po úřadech, vyřizování různých povolení a podobně.

Developerský projekt na klíč

Pokud jste se podívali do nabídky, která zahrnuje prodej domu Odolena Voda či prodej domu Telč, ale žádný z inzerátů vám nevyhovoval, tak se podívejte do nabídek developerských firem. Jedná se už o navrhnuté domy, jenž jsou v podstatě ve výstavbě. Nastěhujete se do nemovitosti, která bude přizpůsobena na konci vašim představám. Odpadají veškeré starosti s vyřizováním věcí na úřadech, hledáním stavebníků a podobně.

U rekonstrukce musíte najít kompromis

Spousta zájemců o vlastní bydlení si kupuje starší rodinný dům k rekonstrukci. Taková volba je vhodná zejména pro lidi, kteří umí přistoupit na kompromis. Uspokojit se musíte s tím, že tvar domu i jeho umístění, orientace a podobně jsou dané. Zase na druhou stranu, koupíte takovou nemovitost za přijatelnou cenu a rekonstrukce nevyjde na závratné částky, pokud jste tedy skromnější. Vyhledejte prodej domu Čáslav a určitě se tam najde levný objekt, který si zrekonstruujete k obrazu svému.

About angelo

Leave a Reply