Home / Doporučujeme / Stěhujte se bez stresu a s přehledem

Stěhujte se bez stresu a s přehledem

Říká se, že raději vyhořet než se stěhovat. Rozumím tomu, stěhovala jsem se několikrát. A nezbláznit se ze stěhování znamená dobře se na něj připravit.

Nejde o to, že si je nutné najmout kvalitní stěhováky. I když určitě též. Důležité je vše pečlivě zabalit. Existuje několik zásad, kterých se při stěhování určitě držte.

Sežeňte si kvalitní stěhovací krabice v dostatečném množství

Zapomeňte na krabice od banánů. Nezáleží na tom, zdali se v nich chystáte stěhovat knihy, oblečení, nádobí nebo různé drobnosti z domácnosti. Krabice na stěhování musí být uzavíratelné, dostatečně velké, pevné a optimálně opatřené vyřezávanými úchyty. Nejde ale o nutnost. Nejkvalitnějšími co do pevnosti jsou krabice z pětivrstvé lepenky.

Balte dohromady věci, které k sobě patří

Rozhodně neházeje do krabic věci hlava nehlava. Oblečení patří k oblečení (nemíchejte ani své věci s oblečením jiného člena rodiny), kuchyňské spotřebiče dejte do samostatné krabice, věci z koupelny do další, sportovní potřeby do jiné… Raději nechte některou krabici poloprázdnou, než vnést do věcí chaos. Sbalit se při stěhování vlastně znamená uklidit. Takže si na balení nechte dostatek času. Protože právě díky tomu se pak při vybalování nezblázníte a hlavně všechno snadno najdete.

Vše přehledně označte

Všechny krabice pečlivě označte. Nepiště jenom „boty“, napište i jestli jde o vaše boty nebo boty dítěte, zdali jsou na zimu nebo na léto, a zdali jde o ty, co nosíte, nebo jen o obuv, kterou vám je líto vyhodit. Nevěříte, že to k něčemu je? Budete překvapeni, jak efektně pak díky tomu dokážete vybalovat. Často se také stane, že vám to pomůže uklidit radikálně, protože některé věci třeba ani nevybalíte a po čase zjistíte, že jsou zbytečné a s klidným svědomím je vyhodíte.

Navíc po nastěhování se do nového bytu či domu obvykle ještě stále dokupujeme nábytek a úložné prostory. Proto je dobré si moci chvíli vystačit s tím, že máme věci dočasně přehledně uložené v krabicích.

Pečlivě balte

Zejména věci, které se mohou přepravou poškodit, pečlivě balte. Poslouží vám bublinková fólie a lepící páska. (Zapomeňte, že budete hrnky strkat do ponožek a talíře balit do trička.) Naopak pokud to není nutné, nepřelepujte stěhovací krabice, abyste se pak do nich snadno bez jejich poškození dostali.

Centrum plné krabic

Stěhovací krabice, jiné krabice, výplňové a fixační materiály, tedy vše, co potřebujete pro přestěhování bez stresu a chaosu, nabízí e-shop Centrum-krabice.cz. Krabice se nabízí v různých pevnostních třídách. Pro stěhování se hodí zejména pětivrstvé, ale i třívrstvé.

About angelo

Leave a Reply