Home / Doporučujeme / Automatická sekačka je jenom základ chytrých zahrad

Automatická sekačka je jenom základ chytrých zahrad

Chytrá domácnost už dnes nikoho nepřekvapí, ale chytrá zahrada? Společnost Smart Zahrady se snaží dokázat, že ani tohle už není žádné sci-fi, nýbrž realita. Zahradu, která se sama zavlaží či poseká, tak můžete mít i vy. A ne, nejde jen o výmysl bohatých, již nevědí, co s penězi.

Že by se vám samy okopaly jahody nebo zasadil nový stromek, ještě možné není. Tyto činnosti je stále nutné dělat ručně, případně si na ně pozvat odborné zahradníky. Nudné rutinní činnosti jako zavlažování či sekání se však automaticky zvládnout dají.

Chytré sekačky vám ušetří čas

Chytrá zahrada je v dnešní uspěchané době obzvlášť užitečná. Kdo má čas pravidelně zalévat a sekat trávník? Pak je tu další skupina lidí – těch, pro které je starat se o zahradu nemožné vzhledem ke zdravotním komplikacím. Robotické sekačky na trávu nejsou jen vychytávkou k chlubení, ale skutečným pomocníkem.

Něco jako domácí vysavač

Robotické sekačky nejsou ničím, čeho byste se měli bát. Fungují na podobném principu jako domácí automatické vysavače. Nemají však vytyčený pracovní prostor, a tak je nutné jim na začátku vymezit pracovní území. Na zahradu je potřeba nainstalovat hraniční kabel.

Podobně jako automatické vysavače se i sekačky liší podle toho, jak velkou plochu jsou schopny posekat a za jak dlouho. Při výběru je důležité dbát také na výkon, který je nutné dimenzovat tak, aby sekačka na jedno nabití posekala celou zahradu, nebo aspoň daný úsek v případě velkých zahrad.

Na výběr určitě nebuďte sami

Přestože chytré sekačky nejsou žádnou převratnou novinkou, pořád se ještě nejedná o běžné vybavení každé zahrady. Proto se při výběru raději obraťte na odborníky. Budou vědět, jak výkonnou sekačku potřebujete a jakou by měla mít kapacitu baterie. Někdy je nejlepší, když profesionál přijede přímo k vám domů a vidí zahradu na vlastní oči. Solidní firma s dobrým zázemím navíc vyřídí i případný servis a opravy. Údržba zahrady tak bude bez starosti! Podívejte se na více informací i ceny robotických sekaček přímo na www.smart-zahrady.cz.

About angelo

Leave a Reply