Home / Doporučujeme / Bioklimatická pergola přináší spoustu výhod. Jak funguje?

Bioklimatická pergola přináší spoustu výhod. Jak funguje?

Předtím, než se zaměříme na pergolu jako takovou, byste měli vědět, co je to vlastně bioklimatická architektura. Založená je na využití podmínek prostředí ve prospěch potřeb nemovitosti. Rozhodně není vhodné přistupovat ke stejnému projektu rodinného domu ve vlhké oblasti jako v suché. Cílem bioklimatické architektury je zajistit maximální energetickou účinnost.

Bioklimatická architektura se při hledání tolik žádoucí energetické účinnosti soustředila na vnitřní prostory nemovitostí a v mnoha případech zapomínala na ty venkovní, jako jsou terasy. Právě v daný okamžik na scénu přichází bioklimatická pergola, která je ideálním řešením, jak využívat terasu po celý rok.

Hliníková konstrukce s nastavitelnými lamelami

Charakteristickým rysem bioklimatické hliníkové pergoly jsou nastavitelné lamely na střeše, jež se pohybují tak, aby regulovaly teplo, světlo, vlhkost, déšť a pohyb vzduchu. V zimě navíc umožňují průchod světla, zatímco v létě chrání před ostrými slunečními paprsky. Existují i takové varianty, jejichž součástí je zakrytí po stranách. O soukromí se postarají taktéž stínící rolety do pergoly.

Hlavní charakteristika bioklimatické pergoly

Stejně jako když vybíráte garážová vrata, tak i u hliníkové pergoly se zaměřujete na to, jaké má vlastnosti, funkce a charakteristiky. Bioklimatická pergola je typická střechou tvořenou motorizovanými a nastavitelnými hliníkovými lamelami. Otáčí se a zastavují se v určité poloze, a tím pádem je možné regulovat množství požadovaného světla v každém okamžiku. Systém je inovativní a také reguluje teplotu či zabraňuje skleníkovému efektu.

Lamely jsou vodotěsné, takže během deštivého počasí se uzavřou a vy můžete nadále sedět pod pergolou.

Kde bioklimatickou pergolu objednat?

Pokud jsou ve vašem hledáčku nejen pergoly, ale i venkovní žaluzievchodové dveřevenkovní rolety či screenové rolety, stačí se podívat do nabídky společnosti Bubík Vrata. Profesionální tým vám pomůže, i když vám doslouží vjezdová brána. Samozřejmě si přijdou na své i společnosti, u nichž uplatnění nachází průmyslová vrata.

About angelo

Leave a Reply