Domů / Dům a byt / Dekorace ze sušených rostlin

Dekorace ze sušených rostlin

Suchá aranžmá získávají v posledních letech stále větší oblibu a lidé si je začali vytvářet sami. A jak na to? Pokud nechcete sušené květiny kupovat, nasbírejte a usušte si během sezony dostatek materiálu. Uschováte si tak kousek rozkvetlého léta na horší časy, až se přihrnou plískanice, napadne sníh a za okny bude zuřit vánice.

Na sušení není nic složitého, rostlinky a různé byliny můžeme usušit i pouhým zavěšením svazků na suchém a dobře větratelném místě. Jestliže potřebujete mít jednotlivé květy na delších stoncích, prodloužíte je pomocí drátku a obalíme květinovou páskou. Usušené květiny se aranžují do pěnové hmoty, kterou upravíme podle nádoby, v níž bude aranžmá.

Podzimní věnec

Sušené dekorace nemusí zdobit pouze interiér. Nádherně se hodí na vchodové dveře, balkony nebo terasy. Dveře ozdobí třeba věnec ze sušených šišek, oříšků, kaštanů, jeřabin nebo šípků dozdobený kůrou stromů, sušenými listy, bylinkami (levandulí, mátou) nebo okrasnými trávami. Na zdobení můžete využít i sušené obilí nebo kukuřici se šustím. Záleží pouze na vaší fantazii, vždyť podzimní příroda nabízí spoustu barevného materiálu. Pro základ věnce poslouží slaměný nebo polystyrenový kruh (je – li bílý, natřete ho zelenou nebo hnědou barvou), který zakoupíte v každém květinářství nebo zahradnictví. Než začnete se zdobením, svažte sušené trávy a květiny do menších kytiček. Budou se vám lépe aranžovat.

wreath-587464_960_720

Truhlíky na okno i zahradu

Okna nebo terasy můžete ozdobit truhlíky se sušenými rostlinkami (okrasné trávy, buxus, sušené květy hortenzií, větvičky jeřabin nebo šípku), které lze také doplnit rostlinkami živými. Dozdobit je můžete podzimními symboly( panáčci ze slámy, postavičky z kaštanů, ozdobné malé dýně). Takto vytvořená dekorace vám nejen ozdobí dům a zahradu, ale vydrží krásná až do zimy.

trough-63782_960_720-1

Dekorace ze sušených květin lze využít jako doplněk interiéru tam, kde z nějakého důvodu nemůžeme využít rostliny živé. Další výhodou tohoto materiálu je, že nám poskytuje kombinace a prostorová řešení, která by nám živé květiny nedovolily. Vytvořit můžeme dekorace malé, ale i prostorově náročnější. Při jejich tvorbě však musíme mít na paměti sladění s interiérem.

O

Zanechte zprávu