Home / Doporučujeme / Foukaná tepelná izolace může být buď celulózová, nebo minerální

Foukaná tepelná izolace může být buď celulózová, nebo minerální

Zjistili jste, že foukaná tepelná izolace je pro zateplení vašeho domu tím nejlepším řešením? Pak si ještě můžete vybrat mezi dvěma typy tohoto tepelného izolantu. K dispozici je buď celulózová, nebo minerální izolace. Oba typy se na daná místa – celou fasádu, do podkrovních prostor, špatně přístupných míst – nanášejí velice efektivním způsobem – foukáním. Odtud logicky pochází označení této izolace. Minerální izolace je granulátovým polotovarem, jejž je třeba po aplikaci ještě ošetřit proti působení nepříznivým meteorologických vlivů. Celulózová materie zas dovede například zasáhnout u tepelných mostů či špatně, nebo vůbec zaizolovaných prostor.

Nechte si poradit s výběrem foukané tepelné izolace

Konzultací se specialisty si ušetříte spoustu nepříjemností při použití špatné izolace. Každá budova, vila, rodinný dům, panelák, činžák i komerční prostory či objekty, které nejsou primárně určeny k obývání, si zaslouží citlivý, individuální přístup. Některé domy mají skuliny, praskliny, kam jiná než foukaná tepelná izolace nepronikne. Stejně i výběr mezi celulózovou a minerální izolací by mohl být pro laika těžký. Nestyďte se před objednáním foukané izolace zeptat, jaký způsob by byl nejefektivnější.

Nehleďte tolik na finance, neboť investice spojená se zateplením domu bude v budoucnu mnohonásobně zúročena. Myslete na svoji budoucnost i životy dalších generací, jež budou díky správně zvolené izolaci ušetřeni vydávání čím dál větších částek za energie. Rovněž šetrné chování vůči životnímu prostředí dokáže příroda ocenit. Klimatické změny jsou neodvratné a my jako lidé bychom se měli více snažit při zachování životního prostředí v co nejpřijatelnějším stavu, případně se snažit o odvrácení škod, které jsme jako lidstvo na přírodě napáchali.

About angelo

Leave a Reply