Domů / Dům a byt / Jak jednoduše vybrat obývací stěnu

Jak jednoduše vybrat obývací stěnu

moderni-obyvaci-pokoje-na-t-nabytek.czZařizování nového bytu s sebou nese spoustu problému. Jedním z nic je výběr vhodného nábytku, ať už se jedná o malé doplňky, nebo velké věci, jako je například obývací stěna nebo kuchyňská linka. V dnešním článku vám poradíme, jak jednoduše vybrat stěnu do obývacího pokoje a seznámíme vás s chybami, kterých je dobré se vyvarovat.

Celkový plán místnosti moderní obývací stěny

Při výběru se soustřeďte na celkový plán místnosti, To znamená, že je důležité brát ohled na všechny rozměry. Doporučuje se nejdříve si načrtnout plánek s rozměry a zjistit, jak dané kusy nábytku budou sedět co nejlépe. Při názorném grafickém znázornění třeba přijdete na to, že vybraná obývací stěna se vám do pokoje vůbec nehodí, nebo že musíte přestavět celý okolní nábytek. Na papíře se tyto nedostatky odstraňují daleko jednodušeji, než potom při reálném stěhování těžkých kusů nábytku,

Sladěné barvy a styl obývací stěny

Pokoj by měl působit celistvým a sladěným dojmem. Vyberte poroto vhodné barvy, které se budou vzájemně doplňovat. Pokud volíte barvu dřeva, vybírejte podobné odstíny nebo stejný typ. Při jednobarevných řešeních můžete sáhnout po kontrastních volbách. Zároveň je také dobré sladit styl všech věcí. Pokud máte moderní obývací stěnu, nehodí se k ní příliš staré prvky z antikvariátů. Záleží na všem osobním vkusu, nebo se podívejte ne IDnabytek.cz a inspirujte se zde.

Pečlivě zvažte výběr obývákové stěny a až potom kupujte

Obýváková stěna je velký kus nábytku. Proto pečlivě zvažte, zda jste skutečně vybrali tu správnou. Musí sedět velikostí. Neměla by nikde překážet a měla by přirozeně zapadat do stěny. Barevně vše slaďte a pokuste se mít pokoj v jednom stylu. Více informací o výběru obývací stěny se navíc dočtete na Nábytek-dnes.cz, kde najdete i další inspirace a snadno si uděláte představu o ideálním obývacím pokoji.

Teď už víte, co je důležité při výběru obývací stěny. Tak si ji vyberte zde.

O angelo

Zanechte zprávu