Home / Doporučujeme / Jak koupit nemovitost a nespálit se?

Jak koupit nemovitost a nespálit se?

Koupě nemovitosti vždy představuje velikou investici, ať už ji provádíte jednou za život, nebo opakovaně v rámci vašeho obchodování. Abyste tento krok, který znamená výrazný zásah do vašich financí, dobře zvládli i bez toho, aniž byste museli být odborníky, využijte služeb profesionálů z portálu Cincink, kteří vás celým procesem koupě provedou. Pomocí celé řady služeb vám obchod usnadní, zvýhodní a vy tak budete mít jistotu, že neproděláte nebo nesednete na lep nějakému podvodníkovi.

Vědět, za kolik se mi vyplatí koupit

Odhad ceny nemovitosti je jedním z prvních a také nejdůležitějších kroků, které je třeba učinit poté, co se ke koupit domu či bytu odhodláte. Získáte s ním reálnou představu o tom, kolik dané nemovitost doopravdy stojí. Pomůže vám lépe pochopit, na jaké úrovni se momentálně pohybují ceny na trhu s nemovitostmi. Navíc do ruky dostanete argument, kterým můžete argumentovat při vyjednávání s prodávajícím, zdá-li se vám jeho cena přehnaně vysoká.

Pozor ale, tento odhad ceny nemovitosti neslouží jako náhrada znaleckého posudku, který při prodeji nemovitosti vyžaduje zákon. K vytvoření odhadu není nutná žádná osobní návštěva, stačí dodat veškeré známé podklady o dané nemovitosti.

Ujasnit si, co přesně kupuji

Když už víte za kolik, přišel čas soustředit se na to, co vlastně hodláte zakoupit. Ne každý byt a dům totiž ve skutečnosti vypadá tak, jak ho uvidíte na obrázku v inzerátu. Dokonce ani při osobní prohlídce nemusíte laickým okem poznat, co vše je v domě špatně a na kolik vás přijdou případné opravy. Prověřit technický a stavební stav budovy se vyplatí včas. Po koupit už byste mohli pouze zírat, kolik zaplatíte navíc za odstranění všech možných nedostatků.

Technická inspekce nemovitosti odhalí veškeré stavební a technické vady a nedodělky. Jejím výsledkem je inspekční protokol, obsahující soupis všech závad včetně informací o výši nákladů, které bude třeba na opravu vynaložit.

Nic nepodepisujte sami a bez kontroly

Ve chvíli, kdy už vaše vybraná nemovitost netrpí žádnými nedostatky a máte dohodnutou cenu, přichází na řadu podpis smlouvy. A zde se může snadno stát, že i přes veškerou předchozí obezřetnost uzavřete nevýhodný obchod. Nejedná se přitom o žádnou paranoiu či hledání problémů za každou cenu, platí však, že všem smlouvám a dokumentům, které podepisujte, byste měli rozumět.

To však v případě složitější smluv, zvlášť v oblasti, kde se necítíte být zcela odborníkem, není vůbec snadné, proto tu pro vás jsou právní služby. Zkušení právníci už za vás mimo jiné ohlídají, aby smlouva obsahovala vše potřebné, a naopak v ní nebyly žádné kličky, které by pro vás znamenaly nevýhodný obchod.

Hlavně, ať na to máte

Nejdůležitější pravidlo při koupi nemovitosti hovoří o tom, že se nesmím pouštět do žádných nákupů, když nevím, jestli budu schopen je financovat. K tomu, abyste si vytvořili představu o tom, kolik vlastně zaplatíte a jestli je to s vašimi příjmy vůbec možné, využijte online hypoteční kalkulačku, která vám dá jasné informace o výši měsíční splátky na základě předpokládané výše úvěru, doby splácení a dalších atributů.

About angelo

Leave a Reply