Home / Doporučujeme / Majetkové pojištění udělá váš život o dost klidnější!

Majetkové pojištění udělá váš život o dost klidnější!

Dnes žijeme v době plné stresu a každodenních starostí. Kvalitně sjednané pojištění vám však může tyto strasti o dost zpříjemnit. Nebudete se totiž muset starat například o zabouchnuté klíče v bytě nebo se zbytečně stresovat, pokud omylem shodíte zboží ve velkoobchodě. V zádech totiž máte solidní pojišťovací společnost, která se za vás jistě postaví.

Co je pojištění?

Pojištění je vlastně specifický druh produktu na finančním trhu. Jeho podstatou je závazek pojistitele vůči pojistníkovi podložený pojistnou smlouvou. Jinak řečeno, pojišťovna se zavazuje, že bude za fyzickou či právnickou osobu tlumit dopad z určitých negativních i škodlivých událostí. Na oplátku však musí pojistník platit pojistné, které slouží jako základ pro vyplacení pojistné sumy. Část se navíc může ukládat do pojistného fondu pro případy finanční tísně.

Na co se vztahuje majetkové pojištění?

Majetkové pojištění je naprosto zásadní pro klid ve vašem občanském životě. V rámci tohoto produktu si můžete pojistit samotnou nemovitost, myšleno budovu, tak i domácnost. Mohou se v ní nacházet i všelijaké cennosti a další vybavení, které máte doma. Pojištění majetku však v tomto ohledu nedělá rozdíly. Nejvýznamnější je tedy ochrana bytu nebo domu před požárem, povodněmi nebo následky bouřek.

Mohu si jej sjednat z domova?

Žijeme v jednadvacátém století, takže už nemusíte trávit nudné hodiny svého života u přepážky v budově pojišťovny. Pojištění majetku online si můžete sjednat z pohodlí vašeho domova prakticky kdykoliv. Stačí vyplnit velikost obytné plochy a vybrat typ pojišťované nemovitosti, tedy zda se jedná o byt či dům. Následně se vám nabídne hned několik vybraných produktů, které přesně pasují na vámi zadaná kritéria.

Majetkové pojištění je pro klid v životě velice důležité. Nikdo totiž nechce přijít o střechu nad hlavou. Pokud jej ještě nemáte sjednané, měli byste tak co nejrychleji učinit.

About angelo

Leave a Reply