Domů / Doporučujeme / Jak vybrat fotopast pro monitoring zvěře?

Jak vybrat fotopast pro monitoring zvěře?

Fotopasti si lidé pořizují zejména pro ochranu majetku nebo pro monitorování zvěře. Na co byste se měli zaměřit při výběru fotopasti pro sledování zvěře? Jaké parametry by měla splňovat a na co si dát pozor?

Díky fotopasti budete moci snadno monitorovat zvěř v určené oblasti, a to jak ve dne, tak v noci. Než se ale rozhodnete pořídit si vlastní fotopast, je dobré vědět, co od ní očekáváte a v jaké cenové kategorii byste se rádi pohybovali.

Cena

K základnímu monitoringu zvěře, kdy nečekáte vysokou kvalitu snímků, postačí nejlevnější fotopasti, které se většinou pohybují v cenových relacích kolem 2 000 Kč. Vzhledem k ceně je třeba uvědomit si, že zařízení budete muset ponechat venku bez dozoru.

Velikost a maskování

Vzhledem k tomu, že fotopast bude umístěna na nestřeženém místě a je vyžadováno, aby byla velmi dobře maskovaná, doporučujeme co nejmenší možnou velikost a barevné provedení, které splyne s okolím. Fotopast má být nenápadná, a proto dbejte také na to, aby byl osvit řešen pomocí LED diod, které pracují v neviditelném infračerveném světelném spektru. V opačném případě budou správná barva a velikost postrádat smysl.

Technické parametry

Fotopast se vždy spouští na základě pohybového tzv. PIR čidla. PIR čidlo snímá tepelný obraz a zaznamenává tedy pohyb s jakoukoliv odlišnou teplotou. Nemusíte tedy mít strach, že by se zařízení spustilo pokaždé, když spadne větvička ze stromu. Pořízené snímky jsou ukládány buď do vnitřní paměti zařízení, nebo na externí datové úložiště (zpravidla SD karta).V případě SD karty stačí stáhnout data do mobilního telefonu nebo vyměnit SD kartu a podívat se na snímky z pohodlí domova. Pokud jsou ale snímky ukládány přímo do paměti zařízení, je třeba počítat s tím, že budete muset k fotopasti přijít s notebookem nebo fotopast demontovat a připojit ji doma k počítači.

Velmi důležitá je také rychlost pořízení snímku po zaznamenání pohybu. Doba odezvy by neměla být nižší než 1 vteřina. Obecně však platí, že čím méně, tím lépe. Při pomalé odezvě by zvíře mohlo projít, aniž by bylo fotopastí zaznamenáno.

Prodejem fotopastí se zabývá například obchod Výcvikové obojky v Koněvově ulici v Praze 3, kde vám odborný personál ochotně poradí s výběrem vhodného produktu na míru vašim potřebám.

O angelo

Zanechte zprávu